DODAJ

Eurocentrum Office Complex świętuje trzecie urodziny

Biura / Warszawa
Eurocentrum Office Complex świętuje
Kajtman
2017-09-12 16:25:39
Eurocentrum Office Complex – największy ekologiczny warszawski biurowiec z certyfikatem LEED CS Platinum obchodzi w już trzecie urodziny. Ostatni rok był dla inwestycji należącej do Grupy Capital Park pełen sukcesów. Dzięki nowatorskiej i wciąż rozwijanej koncepcji "Biuro Plus" kilkanaście wiodących w swoich branżach firm zdecydowało się na wynajęcie powierzchni biurowej w kompleksie Eurocentrum.

Eurocentrum Office Complex miało wiele powodów do świętowania niezwykle udanego roku. W ostatnich 12 miesiącach właściciel i zarządca kompleksu Grupa Capital Park podpisał wiele znaczących umów. Do grona najemców dołączyły m.in.: firmy Coty, Merlin Group SA, Bibby Financial Services, Tuatara Sp. z o.o., LiuGong Dressta Machinery, Dom Medica, Checkware, Polskie ePłatności, Boruta-Zachem, CQURE czy SWECO Engineering. Spółka Sage Polska niemal podwoiła zajmowaną do tej pory powierzchnię. Na powiększenie swojego biura zdecydował się też Randstad. Z kolei umowę na przedłużenie najmu w budynku Alfa podpisała m.in. firma Indra Sistemas Polska. 

Na niesłabnące zainteresowanie najemców kompleksem Grupy Capital Park wpływa przede wszystkim wciąż udoskonalana autorska koncepcja "Biuro Plus". Eurocentrum Office Complex od samego początku wprowadzało pionierskie rozwiązania w zakresie zarządzania, które zakładają, że biuro to więcej niż tylko miejsce pracy. Najemcy mają do dyspozycji estetyczną i przyjazną przestrzeń pełną zieleni, zaprojektowaną z myślą o środowisku. Obiekt oferuje szeroki wachlarz usług dostępnych na miejscu, dzięki czemu można załatwić tu także codzienne sprawy. Dodatkowo czas spędzony w pracy uprzyjemniają cykliczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Jedną z takich sportowych inicjatyw jest Bike to Eurocentrum – wakacyjna akcja mająca zachęcić do dojazdu do pracy na dwóch kółkach. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, również w 2017 roku pracownicy licznie uczestniczyli w letnim wyzwaniu, konkurując o atrakcyjne nagrody i pokonując łącznie prawie 12,5 tys. kilometrów. 

Z okazji trzecich urodzin warszawski kompleks Eurocentrum przygotował wiele niespodzianek dla pracowników mieszczących się tam biur. Wszystkim chętnym rozdawano słodkie przekąski, w Bistro przygotowano specjalne urodzinowe menu oraz częstowano gorącymi napojami. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami od firmy Unilever.

Każdego roku pracownicy biur mogą wziąć udział w projekcie budżetu partycypacyjnego. W ramach akcji każdy z najemców może zgłosić po trzy pomysły związane z ulepszeniem biurowca, które chciałby, żeby zrealizował zarządca. Pomysły mogą być dowolne, pod warunkiem, że można je wykonać w trzy miesiące i kosztują do 5 000 euro. W 2015 roku pracownicy wybrali dodatkową zieleń. Otoczenie wokół Eurocentrum zostało wzbogacone donicami z drzewami, krzewami i kwiatami. Rok później zwycięzców było dwóch – zainstalowano automatyczny defibrylator oraz punkt wymiany książek "Drugie życie książki". W tym roku pracownicy zdecydowali się na Strefę Chilloutu z piłkarzykami i szachami na zewnątrz budynku.

"Biuro Plus" wyznacza także nowy standard na rynku biurowym oferując wyjątkowe udogodnienia, m.in.: usługę concierge, carpooling, czyli wspólny dojazd do biura pracowników czy możliwość korzystania z wielu sklepów, restauracji, jak również gabinetu masażu, klubu fitness oraz salonu fryzjerskiego. 

Eurocentrum Office Complex to jeden z największych budynków ekologicznych w Warszawie. Na 15 kondygnacjach nadziemnych i 3 podziemnych znajduje się 65 800 mkw. powierzchni najmu, z czego ponad 63 800 mkw. to powierzchnia biurowa, a 2000 mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa.

Źródło: materiały prasowe