DODAJ

Grupa BOŚ Bank wynajmuje cały biurowiec Feniks w Warszawie

Biura / Warszawa
Grupa BOŚ Bank wynajmuje
Kajtman
2013-01-03 12:49:19

Grupa Bank Ochrony Środowiska S.A. wynajęła cały budynek biurowy Feniks w Warszawie. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Grupa BOŚ Bank zajmie blisko 10.000 mkw. Umowa została podpisana na 12 lat.


 


Grupa Bank Ochrony Środowiska S.A. jest bankiem komercyjnym dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Na polskim rynku działa od 1991 r. Od 1997 r. notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


 


Feniks to nowoczesny budynek biurowy klasy A oferujący około 9.000 mkw. powierzchni biurowej na siedmiu kondygnacjach oraz ok. 1.000 mkw. powierzchni handlowej na parterze. Obiekt zlokalizowany jest w Centralnym Obszarze Biznesu, przy ulicy Żelaznej 32, niedaleko stacji PKP Warszawa Centralna oraz Centrum Handlowego Złote Tarasy. Budynek oferuje 54 miejsca na parkingu podziemnym. Deweloperem jest spółka Europlan. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archico Projekt, pod nadzorem Konrada Tanasiewicza. Generalnym wykonawcą jest firma Modzelewski & Rodek.