DODAJ

II linia metra coraz bliżej

Drogi i mosty / Warszawa
II linia metra coraz
Kajtman
2016-07-07 11:38:12
Władze Warszawy podpisały umowy na przedłużenie II linii metra. Prawdopodobnie w 2019 r. zostaną udostępnione mieszkańcom Warszawy po trzy stacje przedłużające istniejący odcinek centralny w kierunku zachodnim (Płocka, Młynów i Księcia Janusza) oraz wschodnim (Szwedzka, Targówek i Trocka). Osobom mającym w planach zakup mieszkań warto zatem już dziś doradzić zastanowienie się nad Targówkiem bądź Pragą Południe, a także Bemowem, gdyż dostępność komunikacyjna tych dzielnic poprawi się diametralnie.

O ile jeszcze kilka lat temu dotarcie metra na Targówek czy Bemowo można było traktować jako odległą pieśń przyszłości, to obecnie perspektywa ta stała się pewniejsza i mniej odległa. Widać to zjawisko szczególnie w działaniach deweloperów mieszkaniowych, którzy wspomniane we wstępie dzielnice upodobali sobie jako miejsca swoich nowych inwestycji. Najnowsze dane Działu Badań i Analiz należącego do Grupy Emmerson S.A. wskazują, że w samym tylko II kwartale br. oferta rynku pierwotnego Pragi Południe wzbogaciła się o ok. 1,3 tys. mieszkań, co było najlepszym rezultatem w skali miasta. Wzrost zainteresowania tymi lokalizacjami widoczny jest także na rynku wtórnym.

Agata Polińska z serwisu Otodom.pl zwraca uwagę na fakt, że zakup mieszkania w pobliżu metra stanowi także dobrą inwestycję. Na mieszkania z łatwym dostępem do tego najbardziej pożądanego środka stołecznego transportu od zawsze występował silniejszy popyt w porównaniu z lokalami gorzej skomunikowanymi z centrum. Spodziewać się zatem należy, że mieszkania we wspomnianych lokalizacjach lepiej będą utrzymywały wartość, co także jest istotnym czynnikiem wartym do rozważenia podczas poszukiwania własnego lokum.

Z drugiej strony w większości przypadków mieszkania z rynku wtórnego w sąsiedztwie planowanych stacji metra zlokalizowane są w budynkach z wielkiej płyty, bądź w starszych kamienicach. Determinuje to brak przypisanych miejsc postojowych. Dla osób planujących dojazdy do pracy autem nie są to zatem idealne propozycje. 

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.