DODAJ

Mieszkańcy wprowadzają się do Stacji Kazimierz!

Mieszkania i domy / Warszawa
Mieszkańcy wprowadzają się do
2016-04-06 10:25:38
Pierwszy etap Stacji Kazimierz, inwestycji realizowanej przez Grupę Waryński i Polnord, uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W ramach projektu przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli powstało 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m kw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Inwestorzy rozpoczęli już procedurę przekazywania kluczy do mieszkań pierwszym lokatorom.

Stacja Kazimierz jest projektem, który doskonale oddaje bardzo złożony charakter warszawskiej Woli. Z jednej strony widzimy w nim liczne odniesienia do industrialnych tradycji dzielnicy, z drugiej zaś nowoczesne rozwiązania architektoniczne, które korespondują z dynamicznym rozwojem tej części Warszawy. Co jednak najważniejsze, koncepcja, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą Polnord, charakteryzuje się nie tylko unikatową estetyką, ale również doskonałą funkcjonalnością, którą docenili nasi klienci. Projekt od momentu rozpoczęcia sprzedaży cieszył się dużą popularnością, co spowodowało, że w chwili oddania budynku do użytku pozostały dostępne zaledwie 3 mieszkania. Jesteśmy przekonani, że pierwszy etap Stacji Kazimierz będzie wizytówką całego kompleksu, a zadowolenie mieszkańców i ich pozytywne opinie sprawią, że kolejne fazy projektu powtórzą jego sukces – powiedział Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Pierwszy etap Stacji Kazimierz objął realizację budynków skupionych wokół wydzielonego wewnętrznego patio, w których znalazło się 179 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 91 m kw., w tym funkcjonalne kawalerki, mieszkania 2-pokojowe oraz 3-, 4- i 5-pokojowe przestronne mieszkania idealne dla rodzin. Wszystkie lokale na piętrach posiadają balkony, a mieszkania na parterze przestronne ogródki. Mieszkania oferowane w inwestycji oparte są planach kwadratu i prostokąta, dzięki czemu istnieje możliwość ich swobodnej i niemal nieograniczonej aranżacji. Generalnym wykonawcą tej fazy projektu była firma Budimex S.A.

Stacja Kazimierz spełnia oczekiwania szerokiego grona Klientów, dla których najważniejszymi czynnikami są dobra lokalizacja oraz wysoki standard wykonania zarówno samych lokali, jak i przestrzeni wspólnych obiektu. Cieszymy się, że osoby poszukujące mieszkania na warszawskiej Woli zdecydowały się zaufać naszemu doświadczeniu i wybrały Stację Kazimierz. Jesteśmy przekonani, że terminowość i wysoka jakość, z jaką przygotowaliśmy pierwszą fazę osiedla, przełoży się również na popularność jego dalszych etapów. Sprzedaż mieszkań w drugim, realizowanym obecnie etapie już przekroczyła 50 proc. – powiedziała Wioletta Kleniewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A.

W ofercie Grupy Waryński i Polnordu pozostają także lokale drugiej fazy inwestycji, zaprojektowanej przez pracownię S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. W jej ramach powstanie 111 mieszkań o powierzchniach od 35 do 106 m kw. Zakończenie prac budowlanych drugiej fazy inwestorzy zaplanowali na I kw. 2017 r.

Docelowo, w ramach całego projektu przy ul. Jana Kazimierza powstanie ok. 650 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 44 tys. m kw.

---
O Grupie Waryński
Grupa Waryński to nowoczesna i dynamiczna grupa kapitałowa z bogatą tradycją. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest aktywność na rynku deweloperskim oraz intensywne budowanie pozycji marki na rynku nieruchomości. Obecnie, Grupa Waryński będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich prowadzi trzy inwestycje na warszawskiej Woli – inwestycję biurową EQlibrium przy ul. Jana Kazimierza oraz dwa niezależne projekty mieszkaniowe realizowane z partnerami – Stację Kazimierz z firmą Polnord oraz Miasto Wola ze spółką Dantex. W skład Holdingu wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz kontynuująca tradycję marki w sektorze maszyn budowlanych, spółka Waryński Trade Sp. z o.o. Głównym akcjonariuszem Waryński S.A. Grupa Holdingowa jest MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

O Polnord
Polnord SA to wiodąca na polskim rynku firma o trzydziestoośmioletnim doświadczeniu w działalności inwestycyjnej, deweloperskiej i budowlanej. Od 1999 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, w tym tytułu Budowlanej Firmy Roku 2015 Miesięcznika Builder. Spółka jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, którego celem jest promowanie kodeksu dobrych praktyk w relacji klient – deweloper. Polnord SA, właściciel jednego z największych wśród polskich deweloperów banku ziemi, realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. W ofercie spółki znajdują się gotowe mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe dla wszystkich, którzy cenią staranny dobór lokalizacji, najwyższą jakość wykonania oraz pewność i bezpieczeństwo inwestycji.