DODAJ

Neopark z dwoma nowymi najemcami

Biura / Warszawa
Neopark z dwoma nowymi
Kajtman
2017-11-29 14:10:54
Yareal zyskał dwóch kolejnych najemców, którzy zajmą 1000 mkw. powierzchni w kampusowym biurowcu Neopark, wybudowanym na południowym Służewcu. Do budynku swoje siedziby przeniosą spółka W.P.C. oraz ogólnopolski deweloper mieszkaniowy – Longbridge. Nowi najemcy zajmą biura znajdujące się na pierwszym piętrze budynku A, oddanego do użytku latem tego roku. Neopark to nowoczesny kompleks biurowy, który docelowo tworzyć będą dwa budynki o łącznej powierzchni 24 tys. mkw.

Spółka W.P.C. – będąca dystrybutorem japońskich, brytyjskich i indyjskich artykułów papierniczych, biurowych oraz szkolnych – rozpocznie działalność w nowej siedzibie w lutym 2018 roku, zajmując 540 mkw. Do grona najemców Neopark dołączy również firma deweloperska Longbridge, realizująca projekty mieszkaniowe w Warszawie oraz kilku innych miastach w Polsce. Nowa siedziba spółki Longbridge – która planuje przenosiny do nowej siedziby również w lutym 2018 roku – zajmie 460 mkw. powierzchni biurowej.

Wybór Neoparku był dla nas naturalny – naszym zdaniem budynek znajduje się w najbardziej atrakcyjnej i przyjaznej części dzielnicy, o czym świadczy dobra komunikacja oraz różnorodność funkcji obecnych w najbliższej okolicy, zresztą dokładnie naprzeciw biurowca Neopark mieści się także jeden z naszych projektów mieszkaniowych, Luxor – obecnie już w pełni zamieszkany. Sam budynek Neopark łączy walory estetyczne z funkcjonalnymi rozwiązaniami nowoczesnych budynków biurowych – mówi Marcin Szulc, prezes Longbridge.

W procesie negocjowania warunków najmu deweloperowi kompleksu Neopark – doradzał zespół JLL.

Neopark to nowoczesny kompleks biurowy, który umożliwia swobodną aranżację przestrzeni, pozwalając na jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb najemców. Ważnym atutem jest również sama lokalizacja kompleksu – w centrum biznesowym dzielnicy Mokotów – 7 minut drogi od lotniska Chopina i w sąsiedztwie licznych przystanków komunikacji miejskiej, co stanowi duże udogodnienie dla pracujących tam osób. Dodatkowo, ofertę Neopark uzupełnią punkty usługowo-handlowe, dzięki którym pracownicy w czasie pracy lub już po wyjściu z biura będą mogli załatwić drobne sprawy – tłumaczy Ilona Orkwiszewska, konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych w JLL.

Cieszymy się, że kolejne firmy dołączają do grona najemców, którzy wybrali nasz biurowiec na swoją siedzibę. Neopark jest zlokalizowany w południowej, najatrakcyjniejszej części Służewca. Wymagania najemców oraz ich pracowników ciągle się zmieniają, co wpływa na dostosowanie projektów do aktualnych potrzeb. Pokolenie Millenialsów oczekuje w standardzie przyjaznej, otwartej i atrakcyjnej przestrzeni zarówno w miejscu pracy, jak i wokół niego. Dlatego w Neoparku zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, które kaskadowo schodzą stopniowo na rozległy, zielony dziedziniec z zadaszonymi miejscami do parkowania rowerów. Dziedziniec – choć stanowi część kameralnego zespołu biurowców – jest otwarty na ulicę i dostępny dla wszystkich. Staraliśmy się jak najlepiej wkomponować Neopark w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje Służewiec – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Najemcy Neoparku mają do dyspozycji liczne środki transportu publicznego. Można tam dojechać autobusem lub tramwajem, ale również metrem i pociągiem SKM, do stacji Służewiec, znajdującej się kilka minut spaceru od biurowców. Do budynku prowadzą też ścieżki rowerowe, które powstały w ramach inwestycji Yareal.

Źródło: materiały prasowe