DODAJ

Nowa restauracja otwarta w biurowcu Plac Zamkowy

Biura / Warszawa
Nowa restauracja otwarta w
Kajtman
2017-03-03 12:01:31
1 marca w budynku Plac Zamkowy – Business with Heritage, rozpoczęła działalność nowa restauracja "Warszawski Sznyt". Lokal zlokalizowany jest na dwóch poziomach, z 84 miejscami siedzącymi na parterze oraz 100 miejscami na pierwszym piętrze. Dodatkowo przewidziano 40 miejsc w zewnętrznym ogródku z widokiem na Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.

W dolnej część lokalu panuje swobodna atmosfera, zaś serwowane dania opierają się na kuchni międzynarodowej z przysmakami pochodzącymi bezpośrednio z wyjątkowego grilla opalanego drewnem dębowym. W karcie znajduje się bogaty wybór steków, ryb i owoców morza. Elementem aranżacji wnętrza lokalu, będącym dodatkowym walorem dla smakoszy steków, będą wyeksponowane szafy z sezonowaną wołowiną oraz "otwarte kuchnie" na obu poziomach.

Na pierwszej kondygnacji budynku przewidziano bardziej elegancki charakter lokalu, z muzyką na żywo i kuchnią "fine dining". Wystrojem sala nawiązuje ściśle do klimatu międzywojennej Warszawy. Tutaj w karcie odnajdziemy nowoczesną kuchnię polską, z takimi specjałami jak tatar z sarny, grasica z kaszą jęczmienną, czy półgęsek z marynowanymi grzybami. Piętro jest otwarte dla gości od pory lunchowej, zaś poranki dedykowane są zorganizowanym spotkaniom o charakterze zamkniętym, np. śniadaniom prasowym, prezentacjom i innym okazjom biznesowym. Uzupełnieniem oferty jest szeroki wybór zestawów śniadaniowych, podawanych od najwcześniejszych godzin porannych na parterze.

Warszawski Sznyt to zbiór inspiracji i doświadczeń firmy Restauracje Krawczyk – ogólnopolskiego restauratora i operatora gastronomicznego Józefa Krawczyka. W portfolio gastronomicznym firmy znajdują się wrocławska restauracja Butchery & Grill, Sukiennice 7 oraz Prime Grill pod Złotym Jeleniem, kultowe miejsce na wrocławskiej Starówce – Irish Pub Guinness, katowicka restauracja Butchery & Grill czy poznański American Bistro.

Plac Zamkowy – Business with Heritage to nowoczesny czterokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy klasy A+, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej 5 680 mkw. Do dyspozycji najemców oddano 1 626 mkw. przestrzeni usługowo–handlowej na poziomie parteru oraz pierwszego piętra od strony placu Zamkowego, oraz 3 851 mkw. powierzchni biurowej, znajdującej na wyższych kondygnacjach. Dodatkowo pod budynkiem znajduje się dwupoziomowy parking podziemny na 27 miejsc. Plac Zamkowy – Business with Heritage otrzumał certyfikat BREEAM z oceną Very Good.