DODAJ

Pierwsi najemcy budynku Proximo w Warszawie

Biura / Warszawa
Pierwsi najemcy budynku Proximo
Kajtman
2014-11-17 11:31:03

Firma Hines Polska podpisała pierwsze umowy wynajmu powierzchni usługowo-handlowej w budynku Proximo, zlokalizowanym u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” w Warszawie. Umowy zostały zawarte na okres pięciu lat i dotyczą prawie 700 m2 powierzchni. Salon fryzjerski Jean Louis David oraz kawiarnia Green Caffe Nero zajmą powierzchnię na parterze, w pobliżu wyjścia ze stacji metra, natomiast lokal gastronomiczny Olimp rozpocznie swoją działalność na 1. piętrze budynku. W procesie negocjacji właściciela Proximo reprezentowała firma doradcza Colliers International.


 


Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska, powiedział: „Cieszymy się ze sfinalizowania pierwszych umów najmu na tak wczesnym etapie realizacji inwestycji. Zależy nam, aby Proximo, oprócz niepowtarzalnej lokalizacji i najwyższej jakości biur, zapewnił swoim użytkownikom szeroki wachlarz usług uzupełniających, takich jak kawiarnia, restauracja czy salon kosmetyczny. Dlatego postanowiliśmy związać się z tak znakomitymi i rozpoznawalnymi markami, jak Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz Olimp”. 


 


Małgorzata Kobziakowska, starszy specjalista w Dziale Powierzchni Handlowych Colliers współodpowiedzialna za transakcję, powiedziała: „Ze względu na węzeł przesiadkowy na trasie z Centrum na Wolę oraz z Żoliborza na Ochotę, Proximo zagwarantuje duży przepływ potencjalnych klientów. Z usług zlokalizowanych w budynku będą również korzystać sami najemcy Proximo i sąsiednich biurowców Kluczowe znaczenie ma oczywiście stacja metra, ostatnia w kierunku Woli na tym etapie budowy, której otwarcie ma nastąpić w grudniu tego roku.”


 


Pierwsi najemcy Proximo będą mogli rozpocząć działalność w budynku w czerwcu 2016 roku.


 


Proximo


Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra o tej samej nazwie. Najbliższe wejście do stacji metra zlokalizowane jest 8 metrów od fasady Proximo oraz 22 metry od wejścia głównego do budynku. Od stacji metra „Świętokrzyska” stanowiącej węzeł przesiadkowy, budynek Proximo dzielą zaledwie dwa przystanki. Oznacza to, że podróż w okolice Pałacu Kultury i Nauki od chwili opuszczenia biura w Proximo zajmie nieco ponad 5 minut, a do Dworca Wileńskiego będzie można dotrzeć w niecały kwadrans. W promieniu od 0,5 do 3 kilometrów od Proximo znajduje się również szerokie zaplecze usługowe, konferencyjne i hotelowe.


 


Proximo zaoferuje najemcom 28 385 m2 powierzchni w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca doskonałą widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, będą stanowić przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu.


 


Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Eleganckie lobby recepcyjne oraz ogólnodostępny, wewnętrzny plac zaprojektowane zostały przez światowej sławy studio projektowe Pininfarina z Włoch. Całość projektu charakteryzuje się umiejętnym połączeniem nowoczesnych materiałów – betonu, szkła i stali.Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni oraz optymalna głębokość traktów. W budynku wykorzystane zostaną wydajne systemy i instalacje techniczne. Dzięki licznym rozwiązaniom przyjaznym dla użytkowników i środowiska, Proximo będzie legitymować się certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie VERY GOOD. Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.