DODAJ

Royal Wilanów zaskakuje sztuką. Wernisaż wystawy Łukasza Stokowskiego i Infiniti Abstract Car

Biura / Warszawa
Royal Wilanów zaskakuje sztuką.
Kajtman
2016-06-16 16:17:21
To będzie prawdziwa podróż do świata malarstwa i motoryzacji, świata, który stworzył Łukasz Stokowski. 18 czerwca, o godzinie 19:00 w Royal Wilanów odbędzie się wernisaż obrazów artysty, połączony z niezwykłą prezentacją Infiniti Q30 – samochodu ubranego w jego sztukę.

Wernisaż prac Łukasza Stokowskiego w Royal Wilanów to wydarzenie skrojone na miarę miłośników malarskiej abstrakcji i dynamicznych form. Obrazy artysty wyróżnia kolorystyczna niepoprawność i kontrast, a sam Stokowski przyznaje, że tworząc można łamać wszystkie zasady. Dlatego w sobotni wieczór, poza obrazami Stokowskiego, goście wernisażu będą mogli podziwiać także sztukę w innej, niecodziennej odsłonie, w której płótnem artysty jest nie papier, a karoseria samochodu, a konkretnie Infiniti Abstract Car Q30. Pojazd ubrany w sztukę to rezultat współpracy polskiego malarza z firmą Infiniti Polska. Jej wynikiem jest nietuzinkowa kompozycja, która udowadnia, że motoryzacja w połączeniu z twórczym dynamizmem daje oszałamiający efekt.  

Po uczcie dla oczu przyjdzie czas na ucztę dla podniebienia. Po wernisażu dla gości przewidziane jest After Party w meksykańskiej restauracji YeYe.

Obrazy Łukasza Stokowskiego będą cieszyć gości i pracowników biur od 18 czerwca do 2 lipca. Prace artysty to kolejne spotkanie ze sztuką w Royal Wilanów. Obiekt należący do portfolio Grupy Capital Park udowadnia, że sztuka i biznes, z pozoru dwa odległe bieguny, mogą współgrać i tworzyć inspirującą atmosferę. Najlepszym dowodem jest dziesięć obrazów, które goście mogą podziwiać w recepcjach budynku. To prace dedykowane Royal Wilanów, które powstały w zgodzie z koncepcją przestrzeni i architektury budynku. Ich autorem jest Michał Misiak, jeden z najbardziej cenionych artystów sztuki współczesnej w Polsce.