DODAJ

Savills sprzeda luksusowe apartamenty w Złota 44

Mieszkania i domy / Warszawa
Savills sprzeda luksusowe apartamenty
Kajtman
2015-09-29 15:10:35
Savills International został wyłącznym agentem odpowiedzialnym za doradztwo i sprzedaż apartamentów w Złotej 44 na rynku międzynarodowym. Złota 44 to jeden z najwyższych i najbardziej prestiżowych budynków mieszkalnych w Unii Europejskiej. Inwestycję realizują wspólnie amerykański inwestor Amstar i polski deweloper BBI Development S.A.

Wysoki na 192 metry wieżowiec zlokalizowany przy ul. Złotej 44 w Warszawie, zaprojektował międzynarodowej sławy architekt Daniel Libeskind. Budynek oferuje 287 dwu-, trzy- i czteropokojowe apartamenty, w tym apartamenty typu penthouse. Metraż mieszkań sięga od 61 m kw do 300 m kw. Największe apartamenty typu penthouse, oferują powierzchnię 930 m kw.

Sprzedaż mieszkań ruszyła w kwietniu bieżącego roku. Na 50. piętrze budynku znajduje się showroom z pokazowymi apartamentami, a ceny mieszkań w budynku Złota 44 sięgają od 1,4 mln złotych za mieszkanie dwupokojowe do 11 mln za mieszkanie czteropokojowe. Ceny apartamentów typu penthouse są indywidualnie negocjowane i mogą przekroczyć 40 mln złotych.

Charles Weston Baker, Dyrektor, Szef Działu Nieruchomości Mieszkaniowych Savills International komentuje: “Warszawa rozwija się w szybkim tempie, a Polska jest szóstą największą gospodarką w Europie. Dlatego, biorąc pod uwagę nie tylko przystępność cen, ale i potencjalną rentowność, mieszkanie w budynku Złota 44 wydaje się bardzo dobrą inwestycją. Obecnie przeciętna stopa zwrotu wynosi 7,5% dla luksusowych nieruchomości w Warszawie. To sprawia, że inwestycje na polskim  rynku są bardzo atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych.”

– „Savills jest globalnym liderem w obrocie rezydencjami i luksusowymi nieruchomościami mieszkalnymi. Cieszymy się, że ta flagowa linia biznesowa będzie obecna także w Polsce, i że Savills będzie pośredniczył w sprzedaży tak rozpoznawalnego projektu, jak Złota 44” – mówi Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający Savills Polska.

Prace wykończeniowe wieżowca zaplanowano do połowy 2016 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić pod koniec tego samego roku.