DODAJ

Solec Residence komercjalizuje biura, handel i usługi

Mieszkania i domy / Warszawa
Solec Residence komercjalizuje biura,
Kajtman
2016-07-05 13:46:39
Trwa komercjalizacja stołecznego 7-kondygnacyjnego biurowca klasy A Solec Residence przy ulicy Solec 18/20. Stanowi on część luksusowego kompleksu trzech budynków pod tą samą nazwą. W Warszawie jest to obecnie jedyna tego typu śródmiejska inwestycja o charakterze apartamentowym, biurowym i handlowo-usługowym.

Biurowiec Solec Residence jest zlokalizowany w linii prostej zaledwie 1100 metrów od Giełdy Papierów Wartościowych, 1600 metrów od Śródmieścia Południowego koncentrującego urzędy centralne i 2400 metrów od stołecznego „City” z jego życiem biznesowym i finansowym. Są to rzadkie wartości tego obiektu zważywszy, gdzie w stolicy powstają nowe powierzchnie biurowe. Solec Residence jest dobrze skomunikowany z wieloma istotnymi dla biznesu instytucjami, gdyż leżąc w sercu stolicy nie znajduje się w strefach największego natężenia ruchu i zatorów ulicznych. Jest umiejscowiony kameralnie w najbardziej zielonej części Śródmieścia w otoczeniu czterech parków lub innych terenów zielonych.

Koncepcję biurowca i jego wartości komentuje prezes spółki Sawa Apartments Marian Okręglicki: „Uczyniliśmy wszystko dla kręgów biznesowych, aby dać im kameralny, luksusowy biurowiec już dziś idealnie położony w stolicy, ale także położony idealnie w niedalekiej przyszłości, która odmieni stołeczne życie gospodarcze. Pod tym względem nie ma drugiego takiego biurowca w stolicy. Jego lokalizacja jest starannie zaplanowana zważywszy, iż jest to także miejsce wysoce perspektywiczne dla wielu kręgów biznesowych. Pamiętać należy o rozwoju Portu Praskiego. Za około 8-10 lat będzie to drugie, tym razem prawobrzeżne, »City« Warszawy z drapaczami chmur mieszczącymi centra finansowe i gospodarcze kraju. Wówczas lewobrzeżny biurowiec Solec Residence będzie ulicami dzielił od nowego »City« dystans zaledwie 1700 metrów dzięki bardzo dobremu położeniu w sąsiedztwie Mostu księcia Józefa Poniatowskiego. Nasz Solec Residence jest położony dokładnie w środku pomiędzy obecnym stołecznym »City« a tym, które wystrzeli w górę w najbliższych latach w Porcie Praskim”.

Do chwili obecnej skomercjalizowano 30 proc. powierzchni biurowej, choć kompleks jest dopiero w stanie surowym otwartym. Zakup biur w Solcu Residence wzbudza na rynku duże zainteresowanie między innymi z przyczyn finansowych. Analiza porównawcza warunków zakupu w konfrontacji z ratami kredytu/leasingu ukazuje bardzo dużą oszczędność przy zakupie biura, nie zaś przy innych formach pozyskania lokalu biurowego. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem Excela dołączonym do komunikatu i ukazującym tę kwestię.

Każdy podmiot, jaki nabędzie lub wynajmie biuro w Solcu Residence dostanie od inwestora tego obiektu możliwość bezpłatnego korzystania z samochodu elektrycznego. Część biurowa kompleksu będzie miała do swojej dyspozycji około trzech takich samochodów. Będzie na nie system rezerwacji pomiędzy poszczególnymi biurami, a jedyne koszty, jakie będą ponosiły biura to ładowanie akumulatorów. Kompleks Solec Residence ma w tym celu stację ładowania samochodów elektrycznych.

Pod względem użytkowym i architektonicznym biurowiec daje najwyższy luksus sensu stricto, ale także luksus psychiczny – pracy w cichej, kameralnej, zielonej okolicy i niemal w rodzinnej atmosferze, albowiem dwa pozostałe budynki kompleksu Solec Residence stanowią luksusowe apartamentowce. Metraże biur wynoszą od 73 do 1015 m². Obsłuży je całodobowa recepcja, zaś między piętrami pojadą dwie cichobieżne windy. Całości komfortu dopełnią osobne wejścia do części biurowych i mieszkalnych, jak również obsługa concierge. Pod względem estetycznym biura i lokale handlowo-usługowe nie różnią się od części apartamentowej kompleksu. Maję tę samą elewację z kamienia i takie same szlachetne materiały wykończeniowe wewnątrz.

Jednocześnie toczy się komercjalizacja powierzchni handlowych i usługowych na parterach Solca Residence. Do chwili obecnej sprzedano 50 proc. lokali tego typu. Ich nabywcy wychodzą z założenia, iż mają zagwarantowaną klientelę z samego kompleksu, w którym jest 95 apartamentów, ale także, że życie towarzyskie stolicy przesunęło się ze ścisłego centrum właśnie na Solec i na cały mocno doinwestowany w ostatnich latach rejon lewobrzeżnej stolicy z jego bulwarami nadwiślańskimi oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym właśnie rejonie usytuowany jest Solec Residence. Znajdą się w nim m.in. salon fryzjerski, salon sukni ślubnych i ekskluzywny lokal serwujący śniadania. Tak, jak w przypadku biur w Solcu Residence, tak też nabycie w nim lokalu handlowego lub usługowego cieszy się dużym zainteresowaniem z tych samych przyczyn finansowych. Zakup lokalu jest tańszy niż system rat kredytowych/leasingowych.

Sawa Apartments sp. z o.o. działa w kraju od roku 2002. Do chwili obecnej na terenie całej Polski firma zrealizowała wiele inwestycji mieszkaniowych w najbardziej prestiżowych dzielnicach stolicy i innych aglomeracji miejskich. O uniwersalizmie i dużym doświadczeniu firmy świadczy to, iż zajmuje się zarówno architekturą najnowocześniejszą, jak również rewitalizacją obiektów historycznych. Działalność firmy koncentruje się nie tylko na realizacji inwestycji deweloperskich. Spółka wspiera także swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania i w aranżacji apartamentów.