DODAJ

Salwirak znów inwestuje na zachodzie Wrocławia. Wylicytował miejską działkę na Maślicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Salwirak znów inwestuje na
Mariusz Bartodziej
2019-09-13 08:41:46
Niezabudowanym terenem położonym przy ulicy Maślickiej zainteresowała się trójka chętnych. Dzięki temu miasto uzyskało niemal dwukrotnie więcej, niż oczekiwało. Wrocławski deweloper zaoferował ponad 1,2 miliona złotych. Może zbudować mieszkania, biura, czy hotel.

Magistrat rozstrzygnął 29 sierpnia przetarg na sprzedaż porośniętej drzewami i krzewami, z przebiegającym przez środek rowem, nieruchomości przy ul. Maślickiej na Maślicach (tuż obok objętej ochroną konserwatorską zabudowy mieszkalnej przy Maślickiej 183-189). Zgłosiło się trzech chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 640 tys. zł netto. Najwięcej, 1 mln 210 tys. 800 zł, zaoferował Salwirak Sp. z o.o., realizujący m.in. osiedle Papillon na Stabłowicach. Nie odpowiada na nasze pytania dotyczące swoich planów.

Na teren składają się działki nr 14/4, 16 i 17, o łącznej powierzchni 1 589 mkw. Są przeznaczone w planie miejscowym przede wszystkim pod zabudowę wielorodzinną oraz usługi (m.in. handel detaliczny o pow. sprzedaży do 2 tys. mkw., gastronomia, biura, hotel, żłobek, pracownie medyczne). Budynki wielorodzinne mogą mieć trzy kondygnacje nadziemne (ostatnia w formie poddasza) i być wysokie na 14 m. Zieleń ma zająć przynajmniej 40% pow. działki w przypadku mieszkań, a 50%, jeśli inwestor zdecyduje się na realizację domu jednorodzinnego.

UM Wrocławia


Będą też szeregi

W innej części Maślic też będą budować. M3 Invest Sp. z o.o. przygotowuje się do realizacji osiedla przy zbiegu ul. Potokowej i Ślęzoujście. Złożą się na nie szeregówki i apartamentowiec, w sumie ponad 40 lokali. Szczegóły Potokowej Residence podawaliśmy w tym miesiącu.