Wrocław: Firma IT zburzy zabytkowy dom na Maślicach pod nową inwestycję?źródło: UM Wrocławia

Wrocław: Firma IT zburzy zabytkowy dom na Maślicach pod nową inwestycję?

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
M3 Group z Wrocławia stara się m.in. o zgodę na rozbiórkę obiektu przy ulicy Maślickiej objętego ochroną konserwatorską. Może zbudować w jego miejsce kilkunastometrowy budynek wielorodzinny. Trwa proces administracyjny.
Firma M3 Group S.C. złożyła 3 września wniosek o pozwolenie na rozbiórkę domu jednorodzinnego przy ul. Maślickiej 169. Znajduje się w gminnej ewidencji zabytków i jest objęty, zgodnie z planem miejscowym, ochroną konserwatorską. Stoi na działce nr 24/3 o powierzchni 870 mkw.
Byli właściciele złożyli wniosek o wyburzenie i my także, ale kilka innych też – wyjaśnia nam Mateusz Wojdyło z M3 Group. – Na razie jesteśmy w fazie planowania i badania rynku.
Podstawowe przeznaczenie tego terenu to zabudowa wielorodzinna i usługowa, a uzupełniające m.in. domy jednorodzinne. Inwestor może postawić budynek wielorodzinny o trzech kondygnacjach nadziemnych (ostatnia w formie poddasza) sięgający 14 m. 40% powierzchni parceli musi zagospodarować zielenią.
M3 Group jest firmą IT. Mateusz Wojdyło mówi nam, że wspomagali już swoich klientów w kwestii zastępstwa inwestorskiego oraz doradztwa technicznego. Teraz postanowili działać sami, ponieważ nadarzyła się taka okazja. Dodaje, iż nie planują na razie więcej działać w związku z inwestycją przy ul. Maślickiej, ponieważ nie jest ich priorytetem na ten rok, a w międzyczasie zajmują się innymi projektami.
UM Wrocławia

Setki mieszkań od DOM.developer

Po sąsiedzku powstało już jedno kilkuetapowe osiedle wielorodzinne. DOM.developer zrealizował Brzozowe Zacisze. W pierwszych dwóch fazach wprowadził na rynek 122 mieszkania. W trzecim etapie dołożył ich 116, a w czwartym – 120. Metraże dostępnych jeszcze lokali sięgają 95 mkw.
REKLAMA
fot. DDeveloper

Nie koniec zmian

Deweloperzy interesują się terenami wzdłuż ul. Maślickiej. Salwirak Sp. z o.o., jako jeden z trzech chętnych, wylicytował we wrześniu nieruchomość na miejskim przetargu. Zaoferował ponad milion złotych. Teren o powierzchni niemal 1,6 tys. mkw. jest przeznaczony m.in. pod zabudowę wielorodzinną.
Przy Maślickiej buduje też Arkop Deweloper. Realizuje tu trzyetapowe Rodzinne Maślice. W marcu informowaliśmy o wprowadzeniu do sprzedaży ponad 130 lokali o metrażach do 105 mkw. w drugiej fazie. Zbliża się do oddania przeszło 160 mieszkań z pierwszego etapu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
W okolicy zainwestował także PCG Sp. z o.o.Futuria to osiedle składające się z trzech czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z blisko 160 lokalami o powierzchniach do 81 mkw. Inwestycję wyróżnią m.in. tarasy na dachach, prywatny park kieszonkowy oraz nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja do ładowania pojazdów elektrycznych. O szczegółach pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA