Kalisz: Skanska przebuduje prawie 10 km ulic

Kalisz: Skanska przebuduje prawie 10 km ulic

wielkopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W Kaliszu rusza największa z tegorocznych inwestycji polegająca na przebudowie ulicy Wrocławskiej, Górnośląskiej, Harcerskiej i Poznańskiej. Skanska i Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu podpisały umowę na realizację prac o wartości ponad 24 mln zł netto. Roboty ruszą pod koniec maja.

 

Skanska zrewitalizuje niemal 10 km ulic w centrum miasta. Ulice Poznańska i Harcerska zostaną poszerzone, zyskają nową infrastrukturę, chodniki, oświetlenie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ponadto, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna i kanalizacja deszczowa w tym rejonie.

 

Na ulicy Górnośląskiej pojawi się nowa nawierzchnia bitumiczna i krawężniki, natomiast istniejące oświetlenie zostanie przebudowane. Nową nawierzchnię zyska również ulica Wrocławska. Na 3,7-kilometrowym odcinku od skrzyżowania alei Wojska Polskiego do granic miasta powstanie ścieżka rowerowa, chodnik, nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

 

REKLAMA

Przewiduje się też przebudowę skrzyżowań w ciągu ulicy Wrocławskiej, Górnośląskiej, Harcerskiej i Poznańskiej. Wydzielone zostaną dodatkowe pasy ruchu, co poprawi bezpieczeństwu ruchu w tym rejonie. Zadanie zakłada też usunięcie kolizji teletechnicznych z istniejącą infrastrukturą. Planowany termin zakończenia prac to koniec września tego roku.

 

– Dzięki modernizacji ulic objętych inwestycją zwiększy się płynność ruchu pojazdów i znikną utrudnienia w ruchu. Za sprawą chodników i ścieżek rowerowych poprawi się bezpieczeństwo pieszych i cyklistów – mówi Robert Andrzejak, dyrektor zespołu projektów firmy Skanska.

 

Na 2-kilometrowym fragmencie ulicy Wrocławskiej pojawi się ultracienki dywanik asfaltowy. Maciej Widerowski, kierownik budowy firmy Skanska wyjaśnia, że jest to wysokiej jakości warstwa zimnego asfaltu, która umożliwia szybkie układanie. – W tej technologii wiązanie masy jest tak sterowane, że po upływie od 20 do 40 minut można już nawet wznowić ruch ciężarówek. Dodatki uszlachetniające występujące w masie asfaltowej są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska – dodaje Widerowski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA