DODAJ

Pierwsi mieszkańcy Zielonych Rabowic odbierają klucze

Mieszkania i domy / Rabowice
Pierwsi mieszkańcy Zielonych Rabowic
Kajtman
2017-11-15 13:39:17
W miejscowości Rabowice w gminie Swarzędz koło Poznania, mieszkańcy odebrali klucze do pierwszych 12 domów na osiedlu Zielone Rabowice. Inwestor Greenbud Development zaplanował na tym osiedlu łącznie 24 domy w zabudowie bliźniaczej. Jednocześnie trwa kolejna inwestycja.

Budowa osiedla Zielone Rabowice rozpoczęła się niecały rok temu przy ulicy Bliskiej i Kuźniczej, a całe przedsięwzięcie zostało podzielone na etapy. W pierwszym etapie powstało 12 domów, a mieszkańcy odbierają już klucze. Trwa budowa kolejnych 12 domów, stanowiących II etap. Każdy z lokali ma powierzchnię 75 m kw., w której mieszczą się: salon z aneksem kuchennym i toaleta na parterze oraz 3 sypialnie i przestronna łazienka na piętrze. Domy stoją na działkach o powierzchni od 191 do nawet 456 m kw. 

Ze względu na duże zainteresowanie domami w gminie Swarzędz, zarząd Greenbud Development zdecydował, że rozpocznie inwestycję Zielone Rabowice II, stanowiącą kontynuację udanego projektu. W ramach I etapu finalnie powstanie 36 domów w zabudowie bliźniaczej, każdy z niezależnym wejściem. Deweloper proponuje 22 domy o powierzchni 75 m kw. (typ A) i 14 domów o metrażu 90 m kw. (typ B). Rozpoczęto już regularną budowę. Natomiast w II etapie zostanie przygotowanych 20 domów o metrażu 75 m kw. 

Każdy z lokali osiedla Zielone Rabowice II został tak zaprojektowany, by zaplanować przestrzeń z podziałem na funkcję dzienną na parterze oraz nocną na piętrze. Ponadto domy staną na dużych działkach o powierzchni co najmniej 400 m kw. Do lokalu będą przynależeć dwa miejsca postojowe. – Trwa sprzedaż etapu II. Co ważne, oferta została przygotowana dla Klientów, którzy chcą skorzystać z kończącego się programu Mieszkanie dla Młodych – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Udane inwestycje Greenbud Development tuż obok Swarzędza wskazują na to, że trend migracji na tereny podmiejskie wciąż jest aktualny. Klienci na rynku nieruchomości chętnie wybierają domy w pobliżu miast. W gminach ościennych szybko rozwija się infrastruktura, transport publiczny i zaplecze handlowo-usługowe, co sprzyja decyzji o wyprowadzce z miasta. 

Źródło: materiały prasowe