DODAJ

Amerykański Parker Hannifin rozbuduje swoją wrocławską fabrykę

Wrocław
Fabryka Parker Hannifin w podwrocławskich Siechnicach (foto: youtube.com)
Orzech
2017-02-10 21:40:19
Kolejna zagraniczna firma obecna od wielu lat we Wrocławiu zdecydowała się na reinwestycję w stolicy Dolnego Śląska. Amerykański koncern Parker Hannifin złożył 8 lutego 2017 roku wniosek o pozwolenie na budowę nowej hali magazynowej na terenie swojej wrocławskiej fabryki przy ulicy Stargardzkiej 5 na wrocławskich Pilczycach. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada architekt Leszek Marszałek ze studia projektowego Spart z Bytomia.

Parker jest wiodącym globalnym producentem innowacyjnych technologii napędów i sterowań. Firma dostarcza elementy i systemy przeznaczone dla różnorodnych aplikacji mobilnych i przemysłowych, zapewniając serwis i wsparcie techniczne.

W ramach spółki Parker posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Siechnicach (pod Wrocławiem) oraz we Wrocławiu, zatrudniające łącznie ponad 500 pracowników, specjalistów z różnych dziedzin.

Dodatkowo od 2013 roku działa we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych. Jest to pierwszy oddział tego typu w firmie. W obecnej fazie rozwoju Centrum koncentruje się na przenoszeniu i realizacji procesów z zakresu finansów i księgowości, z zakresu trzech obszarów księgowych: kontrola zobowiązań, kontrola należności i rozliczenia z pracownikami. Docelowo zatrudniać będzie ponad 300 pracowników.