DODAJ

Archicom szykuje się do budowy biurowca w centrum miasta

Biura / Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2016-12-27 10:50:44
Wrocławski deweloper stara się o pozwolenie na budowę kompleksu biurowo-usługowego tuż przy placu Wróblewskiego, w miejscu dawnego dzikiego targowiska.

Tuż przed świętami, 23 grudnia 2016 roku, wrocławski Archicom złożył dwa wnioski o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego. Pierwszy wniosek dotyczy nieruchomości przy ulicy Traugutta 47-55, drugi  sąsiedniego terenu przy ulicy Traugutta 43-45.

Przypomnijmy, nieruchomość przy zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego Archicom kupił w połowie maja. Wrocławski deweloper za działkę zapłacił nieco ponad 33 mln złotych. Mogą tam powstać budynki biurowo-usługowe o łącznej powierzchni najmu około 24 tys. metrów kwadratowych.

Teren wcześniej należał do Zakładów Przemysłu Odzieżowego "Otis", właściciela m.in. budynku Kameleona czy wielopoziomowego parkingu przy ul. Szewskiej, który w maju 2011 roku kupił tę działkę od miasta za prawie 14,5 mln złotych.

Poprzedni właściciel też chciał tam stawiać obiekt biurowo-usługowy. Na początku 2013 roku "Otis" ogłosił konkurs na projekt biurowca, który miał tam powstać.. Wygrała go pracowania APA Hubka, która zaprojektowała kompleks Otis Office Center, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni niemal 40 tys. metrów kwadratowych.

fot. alsen strasse 67


Inwestycja, wedle pierwotnych zapowiedzi, miała być gotowa w 2015 roku. Jej budowa nigdy jednak nie ruszyła.

Nowe mieszkania na północy miasta i na Jagodnie

Archicom rozpoczął niedawno swoją kolejną inwestycję mieszkaniową  to osiedle Forma przy ulicy Kamieńskiego. Docelowo stanie tam kompleks 5 budynków, w których znajdzie się łącznie ponad 500 mieszkań

fot. naszaswidnica


Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, a do sprzedaży został właśnie wprowadzony pierwszy pięciopiętrowy budynek, w którym klienci mają do wyboru 132 lokale. Planowana realizacja pierwszego budynku to IV kwartał 2018 roku.

Deweloper szykuje się też do kolejnego etapu swojej inwestycji na Jagodnie. 23 grudnia wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę nowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Komedy. 


Archicom skupuje działki na Krzykach

23 grudnia spółka zależna Archicomu zawarła umowę przedwstępną na zakup nieruchomości gruntowej we Wrocławiu o powierzchni około 0,6746 hektara za 4 mln złotych netto.

To nieruchomość na Krzykach, przeznaczona na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, na której może powstać około 45 mieszkań.

Zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości planowane jest do 31 stycznia 2018 roku – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.

To kolejna działka w tej części miasta, kupiona w ostatnim czasie przez Archicom. W listopadzie deweloper zawarł umowę przedwstępną na zakup gruntu o powierzchni około 2,45 hektara na Krzykach, gdzie może powstać ponad pół tysiąca mieszkań. Firma zapłaci za ten teren 26,6 mln złotych netto.