DODAJ

Awbud generalnym wykonawcą kolejnego etapu Nowej Papierni

Mieszkania i domy / Wrocław
Awbud generalnym wykonawcą kolejnego
Orzech
2017-11-18 19:56:38
Awbud podpisał z Vista Development umowę na ukończenie realizacji II etapu osiedla Nowa Papiernia we Wrocławiu. Umowa zawarta pomiędzy firmami opiewa na kwotę 29,3 mln zł netto.

Jak czytamy w dokumentach tejże umowy: "Przedmiotem kontraktu jest ukończenie realizacji II etapu osiedla Nowa Papiernia, powstającego we Wrocławiu, u zbiegu ulic T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, Komuny Paryskiej oraz I. Prądzyńskiego. Kontrakt opiewa na łączną kwotę 29,3 mln zł netto. Prace budowlane rozpoczną się w listopadzie br., zaś ich zakończenie przewidziano na połowę lutego 2019 r.". Nową Papiernię zaprojektowała czołowa wrocławska pracownia architektoniczna AP Szczepaniak.

Grupa Awbud w ramach podpisanego kontaktu zobowiązana będzie do wykonania trzech budynków wraz z otoczeniem i infrastrukturą zewnętrzną, tj. ukształtowaniem terenu, zielenią, w nawiązaniu do istniejącej sieci komunikacyjnej, ciągami pieszo-jezdnymi, elementami małej architektury wraz z sieciami i przyłączami, a także uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla zrealizowanych obiektów budowlanych.

Inwestycja obejmująca realizację II etapu Nowej Papierni we Wrocławiu została rozpoczęta w 2016 roku, a część prac obejmujących wykonane fragmenty budowy, roboty tymczasowe, wykopy lub inne przekształcenia na terenie budowy, zrealizował inny wykonawca. Awbud ma uwzględnić wykonane już prace na placu budowy w trakcie realizacji podpisanego kontraktu. 

Awbud to jeden z liderów w swojej branży - jest to wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w następujących obszarach: budownictwa komercyjnego i ogólnego, realizacji obiektów przemysłowych, rewitalizacji obiektów, realizacji w obszarach ekologii i energetyki, prac instalacyjnych, prac żelbetowych. Od marca 2011 roku Awbud jest obecny na rynku podstawowym GPW.