DODAJ

Bliźniaki i budynek wielorodzinny – to powstanie na Wojszycach

Mieszkania i domy / Wrocław
Bliźniaki i budynek wielorodzinny
Mariusz Bartodziej
2017-11-09 10:33:19
Nowe osiedle ma powstać przy ulicy Iwaszkiewicza, bocznej Grota-Roweckiego. Inwestor stara się o realizację tej inwestycji po raz drugi.

Hercena 7 GB Sp. z o.o. Sp. k. złożyła 30 października wniosek o pozwolenie na budowę zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym. Osiedle ma powstać na Wojszycach, na działce 13/4 o powierzchni niemal 4,4 tys. mkw.

UM Wrocławia


Inwestor zgodę na realizację przedsięwzięcia starał się uzyskać już 26 czerwca. Wtedy planował budowę budynku wielorodzinnego z garażem i zespołu domów jednorodzinnych, o łącznej kubaturze ponad 8,3 tys. metrów sześciennych. Jeszcze w sierpniu uzupełniał dokumentacje, a 25 września wycofał się ze swoich planów. Osiedle zaprojektowała Agnieszka Włodarczyk, właścicielka pracowni chillHouse Sp. z o.o. Przygotowała m.in. projekt budynków wielorodzinnych dla Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., które mają stanąć przy ulicy Orawskiej na Ołtaszynie.

UM Wrocławia


Okolica pełna nowych osiedli

Tuż obok dwuetapową inwestycję prowadzi i2 Development. Zodiak 1 to kameralny kompleks domów, w którego skład wchodzi 47 modułów o powierzchni od 81 do 112 mkw. Każdy z nich jest trzykondygnacyjny. Natomiast Zodiak 2 jest trzykondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym, złożonym z 66 lokali o powierzchni 33-60 mkw. Przewidziany jest również parking na 72 miejsca.

fot. investphoto.pl


Nieco na zachód osiedle Aura buduje Dom Development S.A. Docelowo powstaną tam 172 mieszkania, o powierzchni od 28 do 99 mkw.

fot. investphoto.pl


Po drugiej stronie ulicy Iwaszkiewicza znajdują się kolejne dwie inwestycje. Zielone Wojszyce, ogólnopolskiego dewelopera Atal S.A., to dwa trzypiętrowe budynki, w których znajduje się 135 mieszkań. A po sąsiedzku powstaje Amarelo, czyli trzy trzykondygnacyjne budynki z 87 lokalami.

fot. investphoto.pl


fot. Jan Augustynowski