DODAJ

Carbon Tower. 14-piętrowy biurowiec stanie przy Fabrycznej [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Carbon Tower. 14-piętrowy biurowiec
Tomasz Matejuk
2017-03-22 15:48:09
Przy ulicy Fabrycznej 6, vis-a-vis pętli tramwajowej, powstanie Carbon Tower, czyli 14-piętrowy biurowiec. Wybuduje go debiutująca we Wrocławiu grupa Cavatina.

Właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę, za dwa tygodnie ruszamy z pracami budowlanymi, najpierw będziemy wyburzać stojące na działce budynki – mówi portalowi InvestMap.pl Filip Dziuda, dyrektor obiektów komercyjnych w firmie Cavatina.

W 15-kondygnacyjnym budynku znajdzie się łącznie 19 095 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także sześć wind. Powstanie również 377 miejsc parkingowych.

– Zakończenie budowy planujemy na czerwiec 2018 roku, a we wrześniu przyszłego roku powinni wprowadzić się tam najemcy – zapowiada Filip Dziuda.

mat. inwestora/Cavatina


Miało być Gamma Office

Działka, na której stanie Carbon Tower, do niedawna należała do wrocławskiego dewelopera Vantage Development, który miał tam postawić biurowiec Gamma Office

Ostatecznie jednak Vantage Development zdecydował się na sprzedaż tego terenu. W sierpniu zeszłego roku deweloper zawarł przedwstępną umowę sprzedaży tej działki, a cenę transakcji ustalono na 10,8 mln złotych.

W listopadzie VD poinformował, że finalizacja transakcji sprzedaży przedłuży się do 31 marca 2017 roku

mat. inwestora/Cavatina


Dwa biurowce Cavatiny we Wrocławiu

Biurowiec Carbon Tower będzie realizowany niemal równocześnie z inną wrocławską inwestycją biurową Cavatiny – firmy, która do tej pory działała na rynku krakowskim. 

Jak donosiliśmy w lutym, przy ulicy Robotniczej 42a, gdzie jeszcze do niedawna znajdowały się wiaty garażowe, trwa już budowa nowego biurowca. Oficjalna nazwa inwestycji to Diamentum Office.

W siedmiopiętrowym budynku powstanie 9291 metrów kwadratowych powierzchni najmu i 100 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku.

mat. inwestora


Przypomnijmy, że w tym miejscu pierwotnie swój biurowiec miała postawić Inwestgrupa (najpierw projekt nosił nazwę Robotnicza Office House, a potem InCenter Office), ostatecznie jednak inwestycja nie została zrealizowana, a działka trafiła na sprzedaż.

Kim jest inwestor?

Prezesem grupy Cavatina jest Michał Dziuda, udziałowiec deweloperskiego holdingu Murapol, jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. 

– Segment biurowy jako projekt autorski Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol – czytamy na stronie internetowej Cavatiny.

mat. inwestora


Pierwszym projektem biurowy grupy był trzyetapowy projekt Equal Business Park w Krakowie o łącznej powierzchni najmu ponad 48 tys. metrów kwadratowych.

– Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości, w ramach których planuje począwszy od drugiego kwartału 2018 roku rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. metrów kwadratowych GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów – zapowiada deweloper.