DODAJ

Co z osiedlem Marina Park? Inwestor: rozważamy różne scenariusze

Biura / Wrocław
Co z osiedlem Marina
tuWroclaw.com
2012-09-10 17:35:29

Nadal nie wiadomo kiedy, ani czy w ogóle ruszy budowa osiedla Marina Park przy Wejherowskiej. Prezes spółki Rank Progress rozważa zmianę scenariusza związanego z tą inwestycją, a przedstawiciele firmy przyznają, że priorytetem dla nich jest budowa centrów handlowych w innych polskich miastach.

Pierwotnie budowa osiedla na terenie dawnego Portu Popowice, tuż nad Odrą miała ruszyć w 2008 roku. Z uwagi na kryzys finansowy, start inwestycji kilkukrotnie był już odkładany w czasie. I nadal nie wiadomo, kiedy wreszcie budowa ruszy.

Inwestor nie wyklucza, że charakter zagospodarowania działki o wielkości blisko 7 hektarów może się zmienić. Ostatnio w ramach czatu inwestorskiego na portalu propertynews.pl, prezes zarządu legnickiej spółki deweloperskiej Rank Progress stwierdził:

- Jeśli chodzi o inwestycję we Wrocławiu, projekt jest na razie w fazie przygotowań. Rozważamy różne scenariusze związane z tą nieruchomością, w zależności od koniunktury - wyjaśnia Jan Mroczka.

- Status naszego projektu nie zmienił się - jest na etapie przygotowań - potwierdza Halina Wyborska z Rank Progress.


Wygląda na to, że inwestycja nie ruszy w najbliższym czasie. Rank Progress ma bowiem inne priorytety.

- Obecnie nasza spółka jest zaangażowana w realizację Makroregionalnego Centrum Handlowego Brama Pomorza w Chojnicach, dwóch parków handlowych w Krośnie i Grudziądzu oraz galerii handlowej w Pile. W dalszej kolejności spółka będzie realizować centra handlowe pod Kielcami, Warszawą oraz w Olsztynie. Równolegle analizuje kolejne lokalizacje - wyjaśnia Halina Wyborska.

Zgodnie z projektem osiedle Marina Park ma powstać przy ulicy Wejherowskiej. Oprócz mieszkań znajdą się tam też biura i lokale usługowe, a powierzchnia całego kompleksu ma przekroczyć 113 tysięcy metrów kwadratowych.

- W ramach opisanej inwestycji wykonaliśmy wyburzenia istniejącej zabudowy, przygotowaliśmy koncepcję architektoniczną i prowadzimy prace związane z likwidacją kolizji sieci znajdujących się na terenie inwestycji - czytamy na stronie internetowej inwestora.

Wartość całej inwestycji może przekroczyć miliard złotych, a prace budowlane mogą potrwać nawet 7 lat.
Autor: Tomek Matejuk