Rank Progress i Vantage Development chcą wspólnie wybudować Marina Park

Rank Progress i Vantage Development chcą wspólnie wybudować Marina Park

Wrocław
REKLAMA
Rank Progress S.A. i Vantage Development S.A. zawarły porozumienie dotyczące utworzenia spółki joint – venture w celu realizacji inwestycji deweloperskiej we Wrocławiu – poinformował w poniedziałek, 4 grudnia Rank Progress w komunikacie.
Spółka informuje w nim, że "Porozumienie przyznaje Vantage Development wyłączność na prowadzenie negocjacji, zmierzających do zawarcia umowy końcowej regulującej zasady współpracy stron w ramach realizacji inwestycji w terminie nie późniejszym niż 15 grudnia 2017 roku". Jeśli umowa nie zostanie zawarta w tym terminie, porozumienie ma wygasnąć.
Chodzi o projekt wielkiego kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego Marina Park – czyli o tereny o łącznej powierzchni 14 ha położone są przy ulicach Wejherowskiej i Białowieskiej na wrocławskich Popowicach, obok Mostu Mielenijnego i hali widowiskowo-sportowej Orbita. Przypomnijmy: w ramach Marina Park łącznie ma powstać ok. 135 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań oraz około 17 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest przez inwestora na około 767 mln złotych. Czas realizacji inwestycji podzielonej na kilka etapów będzie obejmował okres około 10 lat.
REKLAMA
W przypadku wejścia w życie umowy, w celu zapewnienia SPV środków niezbędnych do nabycia nieruchomości, Vantage Development przekaże na rzecz SPV środki w wysokości 88 mln zł w terminach określonych w porozumieniu, jednak nie później niż do końca maja 2020 roku. Obie strony porozumienia uzgodniły, że wartość prawa użytkowania wieczystego nieruchomości została wyceniona na poziomie 159,6 mln zł.
Jeszcze kilka tygodni temu inwestor planował realizację tej wielkiej i wieloetapowej inwestycji wspólnie z innym partnerem zewnętrznym. Przez prawie rok trwały negocjacje ze spółką z branży nieruchomości Central Fund of Immovables Sp. z o.o. (to spółka zależna od CFI Holding, czyli wrocławskiej firmy znanej wcześniej jako INTAKUS). Jednak w dniu w dniu 26.10.2017 r. Rank Progress S.A. nabył 50% udziałów w swojej spółce zależnej Progress VII Sp. z o.o. i tym samym został jej jedynym udziałowcem. W związku z tym inwestor poinformował oficjalnie w raporcie bieżącym z dnia 31.10.2017 r., iż uruchomienie przez spółkę Progress VII Sp. z o.o. projektu deweloperskiego związanego z zabudową mieszkaniową, biurowo-hotelową i usługową pod nazwą Marina Park nie nastąpi we współpracy ze spółką Central Fund of Immovables Sp. z o.o.

Obecnie Rank Progress S.A. zawarł porozumienie z gminą Wrocław w sprawie sposobu realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ul. Popowickiej we Wrocławiu. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA