Będzie wysoko! Rusza kolejny etap Promenad Wrocławskich, nad samą Odrą źródło: mat. inwestora

Będzie wysoko! Rusza kolejny etap Promenad Wrocławskich, nad samą Odrą

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Wrocławska firma Vantage Development rusza z kolejnym etapem osiedla Promenady Wrocławskie. Nad samą Odrą powstanie ponad 200 mieszkań, a wysokość budynków sięgnie 14 kondygnacji.
Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, premiera kolejnego, VIII etapu osiedla to bez wątpienia wydarzenie roku dla samej spółki, ale i jeden z ważniejszych momentów dla rynku nieruchomości we Wrocławiu.

Jeszcze w 2011 roku, kiedy ruszała budowa I etapu, wielu klientów zwracało się do spółki z pytaniem, kiedy będą  gotowe mieszkania nad Odrą. To, co wtedy funkcjonowało jedynie w formie planów, dziś staje się rzeczywistością. Będzie to wyjątkowy etap nie tylko całego osiedla, ale i wyróżniająca się inwestycja na mapie nowo powstających projektów we Wrocławiu – zapewnia inwestor. 14 kondygnacji
Trzy nowe budynki staną przy samym brzegu Odry w oddaleniu od ulicy Zakładowej. Kolejnym atutem inwestycji ma być wysokość budynków, sięgająca nawet 14 kondygnacji. 
Rozpoczęcie realizacji i wprowadzenie do oferty tego etapu Promenad Wrocławskich było długo wyczekiwanym przez klientów i cały rynek momentem. Nie jest tajemnicą, że położone nad Odrą mieszkania, są jednym z najatrakcyjniejszych produktów dostępnych obecnie na rynku – mówi Edward Laufer, prezes Vantage Development.
Jak dodaje Laufer, sam projekt Promenad Wrocławskich wchodzi też w decydującą fazę.

W ciągu najbliższych kilku lat przestrzeń wzdłuż Odry wypełnią kolejne budynki tego wyjątkowego projektu – podkreśla Edward Laufer.Ponad 200 mieszkań nad samą rzeką
W pierwszych dwóch budynkach znajdzie się 181 mieszkań oraz 6 lokali usługowych. Z kolei budynek C cechować będzie kameralność – na jednej kondygnacji powstaną jedynie 3 mieszkania, a w całym budynku będzie ich 22. 
 VIII etap Promenad Wrocławskich będzie miał wyższy od poprzednich etapów standard wykończenia. Klatki schodowe zostały zaprojektowane przez projektanta wnętrz i będą indywidualne dla każdego budynku. Większość dostępnych w ramach etapu mieszkań, posiadać będzie większe niż wcześniej balkony i tarasy ze szklanymi balustradami. Dodatkowo na najwyższych kondygnacjach budynków A i C powstaną trzy apartamenty, których głównym atutem będą tarasy o powierzchni do 134 mkw. z bezcennym panoramicznym widokiem – zapowiada deweloper.
W etapie VIII znajdą się 203 lokale o zróżnicowanym metrażu, począwszy od mieszkań mniejszych (28 mkw.), po duże i przestronne lokale o powierzchni do 142 mkw. Inwestycję uzupełnią podziemne oraz ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe, rowerownie, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia dla jednośladów. Przestrzeń wspólną pomiędzy budynkami oraz pozostałymi etapami inwestycji wypełnią ogólnodostępne tereny zielone. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Erbud. Vantage szykuje się do kolejnych inwestycji
Vantage Development cały czas kupuje też kolejne grunty pod nowe inwestycje. Pod koniec 2017 roku grupa zabezpieczyła dwie działki przy ulicy Buforowej, kupi także działkę przy ulicy Kobierzyckiej.

Przede wszystkim jednak firma zawarła porozumienie ze spółką Rank Progress, na mocy którego podpisane zostały dwie umowy dotyczące nabycia udziałów w prawie użytkowania wieczystego działek przy ulicy Wejherowskiej i Białowieskiej o powierzchni 14 hektarów. To teren, gdzie ma powstać ogromne osiedle Marina Park.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...
Amerykański BNY Mellon zwiększa zatrudnienie w swoim centrum we Wrocławiu
Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i...
Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...
We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...