DODAJ

Coraz bliżej rozpoczęcia prac nad kompleksem Stawowa City

Mieszkania i domy / Wrocław
Coraz bliżej rozpoczęcia prac
Mariusz Bartodziej
2018-01-06 12:12:59
Przy zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja powstaną dwa apartamentowce loftowe, biurowiec oraz condo hotel. Inwestor szacuje wartość przedsięwzięcia na 60 mln zł.

Spółka Stawowa 10, zależna od Fortem S.A., złożyła 22 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielofunkcyjnych hotelowo-biurowo-usługowych przy ul. Stawowej 10. Inwestycja ma powstać na działkach nr 33/1, 33/2, 33/3, 34/17 oraz 35, o łącznej powierzchni prawie 5 tys. mkw. Pierwsze trzy stanowią własność skarbu państwa z wieczystym użytkowaniem, a kolejne dwie należą do gminy Wrocław. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

UM Wrocławia


Renowacja kamienic


Odpowiada za nią warszawska grupa Fortem.

Specjalizujemy się w zakupie, komercjalizacji, renowacji i sprzedaży nieruchomości. Realizujemy oryginalne inwestycje i zarządzamy portfelem nieruchomości o łącznej kwocie ponad 135 mln złotych – piszą o sobie przedstawiciele firmy.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej inwestora, Stawowa City to projekt renowacji i komercjalizacji kompleksu pięciu kamienic o łącznej powierzchni 7300 mkw.

AP Szczepaniak


Lofty, biurowiec i condo hotel za 60 mln zł

W ramach całej inwestycji powstaną dwa apartamentowce loftowe (przy ulicy Stawowej 10 i Kościuszki 55A), biurowiec (Stawowa 10) oraz condo hotel (Kościuszki 55)

Zaplanowano 1700 mkw. powierzchni dla lokali usługowych i 650 mkw. dla biur i przestrzeni coworkingowej.

Koncepcja zakłada adaptację (wraz z nadbudową) istniejących obiektów przedwojennych i nadanie im nowej funkcji. Zastosowane w projekcie materiały elewacyjne – ceramiczne płyty przedstawiające motyw tradycyjnych płytek, stosowanych w strefach wejściowych klatek schodowych we wrocławskich kamienicach – oraz wprowadzone elementy zieleni, podkreślają wyjątkowość obiektu i doskonale korespondują z sąsiadującą architekturą – czytamy na stronie internetowej pracowni AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k., która opracowała koncepcję całej inwestycji.

AP Szczepaniak


Wewnątrz kompleksu architekci zaprojektowali przestronny, dwupoziomowy dziedziniec, który ma zapewnić dogodny dostęp do lokali usługowych oraz gastronomicznych.

Przedsięwzięcie planowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Apartamentów Stawowa, czyli inwestycji zrealizowanej przez i2 Development S.A. Wejście na teren nieruchomości znajdują się z trzech stron: od ul. Kołłątaja, Kościuszki i Stawowej. Wartość inwestycji szacowana jest na 60 mln zł.

mat. inwestora