DODAJ

Szklarska Poręba: Rozbudowa Ski Arena Szrenica za 30 mln zł coraz bliżej

Dolny Śląsk
Szklarska Poręba: Rozbudowa Ski
Orzech
2019-01-15 22:06:14
Po wielu latach oczekiwań jest coraz bliżej do startu rozbudowy Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie. Rozbudowa możliwa jest dzięki przygotowaniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego Szklarskiej Poręby. Plan został już złożony teraz odpowiednie decyzje musi podjąć Rada Miasta Szklarskiej Poręby. Głosowanie ma się odbyć na najbliższej sesji.

Kolejną formalnością, konieczną, aby można było rozpocząć budowę jest uzyskanie przez inwestora – spółkę Sudety Lift  decyzji środowiskowej o oddziaływaniu na środowisko.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli inwestora, procedury zakończą się wiosną 2020 roku i wtedy będzie można przystąpić do rozpoczęcia prac budowlanych.

Koszt rozbudowy szacuje się na 30 mln zł. Budowa ma potrwać 2 lata. W jej ramach ma nastąpić wymiana pierwszej sekcji kolei linowej z dwu- na czteroosobową. Infrastruktura narciarska ma się wzbogacić o nową trasę. Ma także nastąpić poszerzenie dolnej części nartostrady Puchatek. Przy dolnej stacji wyciągu powstanie też dodatkowe miejsce do jazdy dla początkujących narciarzy.