DODAJ

Dawne kino "Lwów" na sprzedaż. Cena to niespełna 7 mln złotych

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Mariusz Bartodziej
2017-06-22 16:37:56
Właściciel nieruchomości, Odra-Film, ogłosił przetarg 1 czerwca. Cena wywoławcza to ponad 6,6 mln złotych, a licytację zaplanowano na 14 lipca.

Ostatnie seanse przy al. gen. Józefa Hallera 15 miały miejsce w sierpniu 2011 roku. 200 widzów zbierało wówczas podpisy przeciwko zamknięciu kina funkcjonującego od lat 50.

 To jedyne kino w tej części Wrocławia. Chciałbym, żeby mieszkańcy też mogli włączyć się w jego działalność – mówił wówczas Gazecie Wrocławskiej Michał Duda, organizator protestu.

Zamknięcie "Lwowa" było związane z otwarciem Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Rafał Bubnicki, zastępca dyrektora Odra-Film, oceniał jeszcze w 2011 roku, że doprowadzenie kina "do stanu używalności" kosztowałoby tyle, ile inwestycja DCF.

 Zastanawiamy się nad zamknięciem kina "Lwów", bo jest ono po prostu nierentowne. Warunki nie są tam najlepsze, szczególnie zimą, kiedy sale są niedogrzane – dodawał wtedy.

fot. Mariusz Bartodziej


Odra-Film nie otrzymała funduszy na budynek wpisany do rejestru zabytków, stąd zapadła decyzja o jego sprzedaży. Do licytacji trafi blisko 2900 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 102 mkw. części mieszkalnej. 

Do 13 lipca inwestorzy muszą wpłacić 664,8 tys. złotych kaucji, a przetarg ustny odbędzie się 14 lipca o godzinie 10:00 w siedzibie Odra-Film.

Kochani, dziś otrzymaliśmy przykrą wiadomość o sprzedaży budynku we Wrocławiu na ul. Hallera ( dawnego Kina Lwów )....

Opublikowany przez Kino Lwów na 21 czerwca 2017