Wrocław: Kino "Lwów" bez nowego właściciela. Obniżka ceny nie pomogła

Wrocław: Kino "Lwów" bez nowego właściciela. Obniżka ceny nie pomogła

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
Dawne kino Lwów
adresWrocław, Hallera 15
REKLAMA
Kolejny przetarg na sprzedaż budynku dawnego kina "Lwów" przy alei Hallera zakończył się fiaskiem. Mimo obniżenia ceny wywoławczej, nie zgłosił się żaden zainteresowany kupnem nieruchomości.
REKLAMA
planach sprzedaży dawnego kina "Lwów" donosiliśmy – jako pierwsi – w drugiej połowie czerwca zeszłego roku. Odra-Film, czyli właściciel nieruchomości przy alei Hallera 15, ogłosił wówczas przetarg z ceną wywoławczą ustaloną na 6 mln 648 tys. złotych. Zakończył się on fiaskiem, bo nikt się do niego zgłosił.
W grudniu zeszłego roku Odra-Film rozpisała kolejny przetarg na sprzedaż budynku, tym razem obniżając cenę wywoławczą do 4 mln 432 tys. złotych. Rozstrzygnięcie postępowania poznaliśmy 25 stycznia.

Na wczorajszy przetarg na sprzedaż byłego kina "Lwów" nie zgłosił się żaden nabywca – informuje Czesław Głuszek z Odra-Film.Jest już nowy plan dla kina "Lwów"

Przypomnijmy, że w obronę dawnego kina przed sprzedażą zaangażował się zarząd osiedla Powstańców Śląskich. Osiedlowi radni wystąpili do Architekta Miasta Piotra Fokczyńskiego z wnioskiem o ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zabezpieczyłby prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Urzędnicy przychylili się do tego pomysłu i w lipcu zeszłego roku przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego dla dawnego kina "Lwów". Nowy plan zagospodarowania uchwalono w styczniu 2018 roku.

Po przeanalizowaniu wariantowych rozwiązań wybrano koncepcję chroniącą zabytkowy budynek oraz umożliwiającą właściwe zagospodarowanie terenu wokół niego. W odniesieniu do istniejącej zabudowy uniemożliwiono jej intensyfikację – tłumaczą urzędnicy.

Jak podkreślają autorzy uchwały, plan chroni nie tylko zabytkową zabudowę, ale także utrwala ogród usytuowany na tyłach budynku, wyznaczając na nim strefę zieleni i szpalery drzew.

Zgodnie z zapisami planu, budynek może zostać przeznaczony na widowiskowe obiekty kultury, wystawy i ekspozycje, obiekty kongresowe, obiekty upowszechniania kultury, pracownie artystyczne czy kryte urządzenia sportowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA