Węgierski miliarder kupił budynek Wratislavia Tower w centrum Wrocławiaźródło: Savils

Węgierski miliarder kupił budynek Wratislavia Tower w centrum Wrocławia

Orzech
Orzech
Wratislavia Tower
adresWrocław, Św. Antoniego 7-11
projektantŁękawa, Jarząbek, Chmura, Sprenger
REKLAMA
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum Wrocławia – Wratislavia Tower ma nowego właściciela. Kompleks został przejęty przez międzynarodową firmę inwestycyjno-deweloperską Cinema Holdings.
Co prawda firma ma siedzibę w Luksemburgu, ale jest kontrolowana przez znanego, węgierskiego miliardera Petera Gyorgy Futo. Cinema Holdings zarządza wieloma nieruchomościami, w tym kinami, i inwestuje w całej Europie
Wratislavia Tower zlokalizowana jest w ścisłym centrum Wrocławia, na rogu ulic Św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego. Charakterystycznym elementem budynku jest przeszklona 11-kondygacyjna wieża. Budynek Wratislavia Tower powstał w 2002 roku i ma powierzchnię prawie 20 tys. mkw. Od lat pełni funkcję nowoczesnego centrum kinowego – wcześniej był tu Helios, a w tej chwili kino Nowe Horyzonty z kafejką. Działają w nim również biura różnych firm, restauracje, klub fitness oraz rozległy podziemny parking.
REKLAMA
Savils
Jaka jest więc przyszłość tego znanego kina i znanego i cenionego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, czy American Film Festival? Jeszcze wiosną bieżącego roku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk deklarował, że miasto jest zainteresowane kupnem Wratislavia Tower i kina. Jednak do transakcji nie doszło, a po przejęciu budynku z kinem przez Cinema Holdings pojawiły się obawy, że to oznacza koniec tego kina i tych festiwali.
Zarówno przedstawiciele miasta Wrocław, Nowych Horyzontów jak i nowego właściciela Wratislavia Tower przeprowadzili już pierwsze rozmowy na temat przyszłości tak samego kina jak i festiwali. Nowy właściciel wstępnie zadeklarował, że zamierza utrzymać działalność kinową w budynku.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
john874
I fundamentally love to make and present my intensity for music to others who feel the same way. Have a respectable one!
Verbal Kont(gość)
Keyser Soze ?
REKLAMA