DODAJ

Duży krakowski deweloper wchodzi do Wrocławia. Przy Jaworskiej wybuduje kompleks biurowy

Biura / Wrocław
Duży krakowski deweloper wchodzi
Tomasz Matejuk
2017-03-21 15:11:57
Krakowska Grupa Buma szykuje się do swojej pierwszej inwestycji we Wrocławiu. Przy ulicy Jaworskiej powstaną dwa biurowce, które zaprojektuje uznana pracownia Medusa Group.

O planowanej przy ulicy Jaworskiej 11-13 inwestycji pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. 

Teraz ruszyła już rozbiórka budynku magazynowo-biurowego stojącego w tym miejscu, a inwestor  spółka Projekt J – w marcu otrzymał pozwolenie na budowę nowych biurowców o łącznej kubaturze 117 193 metrów sześciennych.

Powstaną tam dwa budynki biurowe, wraz z usługami, podziemnym garażem oraz towarzyszącą infrastrukturą. Zaprojektuje je renomowana pracownia Medusa Group, która ma na koncie projekty wrocławskich kompleksów biurowych Dominikański i Cuprum Square, a także m.in. warszawskiej Hali Koszyki czy katowickiego kompleksu biurowego .KTW.

Jakub Zazula


Kim jest inwestor?

Projekt J to spółka należąca do grupy deweloperskiej Buma, działającej na krakowskim rynku od 25 lat. Firma ma na koncie liczne inwestycje biurowe (Wadowicka 8W, Buma Square Business Park, Rondo Business Park, Green Office czy Quattro Business Park) i mieszkaniowe. Jej najnowsza inwestycja biurowa w Krakowie to kompleks Wadowicka 3 w rejonie Ronda Matecznego.

Przedstawiciele dewelopera nie chcą na razie jednak zdradzić szczegółów planowanego przedsięwzięcia przy ulicy Jaworskiej.

Jakub Zazula


Tuż obok rośnie park biznesowy

Przypomnijmy, że gotowy jest już pierwszy etap Business Garden Wrocław  to potężny kompleks, powstający pomiędzy stacją kolejową Wrocław Mikołajów a galerią handlową Magnolia Park. Pierwsze trzy z planowanych dziewięciu biurowców stanęły od strony ulicy Jaworskiej.

fot. investphoto.pl


Docelowo, Business Garden obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów.