DODAJ

Wrocław: Inwestor przebuduje stodołę na Muchoborze Wielkim na biurowiec

Wrocław
Wrocław: Inwestor przebuduje stodołę
Mariusz Bartodziej
2018-02-03 10:30:42
Blisko zbiegu ulic Rakietowej, Buczacka i Gagarina przybędzie przestrzeni biurowo-handlowej. Tuż obok powstaną natomiast mieszkania.

Prywatny inwestor złożył 29 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na przebudowę stodoły wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek biurowo-handlowy. W złożonym dokumencie lokalizacja inwestycji jest jednak nieprecyzyjna. Widnieje w nim adres Rakietowa 8, co wskazuje na działkę nr 21/12 o powierzchni niemal 1,5 tys. mkw. Inwestor wskazał jednakże sąsiednią nieruchomość o nr 21/4, o pow. blisko tysiąc mkw., znajdującą się przy Postępowej 95.

UM Wrocławiafot. investphoto.plfot. investphoto.pl


Po drugiej stronie ulicy powstaną mieszkania

Blisko planowanego biurowca na Muchoborze Wielkim przybędzie także mieszkań. W styczniu pisaliśmy o planach prywatnych inwestorów.

Złożyli 12 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków: jednorodzinnego i gospodarczego przy Buczacka 4. 29 grudnia rozpoczęli starania o uzyskanie zgody na budowę domu wielorodzinnego z garażem podziemnym pod tym samym adresem.

Projekt architektoniczny przygotowała firma Halina Nowak Autorska Pracownia Projektowa. Inwestycja ma powstać na działce nr 3/2 o powierzchni 1060 mkw.

UM Wrocławia


W tym obszarze nowe osiedle planuje zrealizować także Arkop Deweloper, o czym pisaliśmy w grudniu.

Osiedle Orion II ma powstać również na działce nr 3/2, a do tego 3/1 oraz 4/3. W sumie teren liczy prawie 1,5 ha. Arkop Deweloper złożył 31 października ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buczacka zespołu ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz budynków parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Jak informuje przedstawiciel dewelopera, w każdej willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3,2 tys. mkw., co daje średnio 66,6 mkw. na lokal.

UM Wrocławia