DODAJ

Już wkrótce nowi najemcy na dworcu Wrocław Główny

Komunikacja publiczna / Wrocław
Już wkrótce nowi najemcy
Kajtman
2015-01-16 16:00:56

Jeszcze w tym roku do grona najemców na wrocławskim dworcu dołączą dwie znane marki. Podróżni będą mogli skorzystać z usług gastronomicznych restauracji Sphinx oraz zrobić zakupy w sklepie Biedronka.


 


Restauracja Sphinx pojawi się w ryzalicie wschodnim dworca i zostanie rozlokowana na dwóch poziomach (parter i pierwsze piętro). Jej powierzchnia wyniesie ponad 1000 mkw.


 


Nowy lokal powiększy dotychczasową ofertę gastronomiczną dostępną na wrocławskim dworcu. Obecnie podobne usługi oferują tam m.in. Bar Tradycja oraz restauracje McDonald’s i KFC.


 


Sklep marki Biedronka zostanie otwarty w ryzalicie zachodnim. Powierzchnia najmu wyniesie tam ponad 500 mkw. Będzie to pierwszy operator spożywczy, który pojawi się na wrocławskim dworcu.


 


Nowi najemcy rozpoczęli już prace projektowe. Ze względu na zabytkowy charakter budynku dworca, swoją opinię musi w tym zakresie wyrazić również konserwator zabytków. Uruchomienie lokali planowane jest na przełomie II i III kwartału br.


 


Dzięki intensywnym działaniom, wciąż podnosimy stopień komercjalizacji na dworcu Wrocław Główny. Wynajęliśmy już prawie całą powierzchnię w tym obiekcie – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. – Tylko w ubiegłym roku na dworcu pojawiło się pięciu nowych najemców. Obecnie prowadzimy również negocjacje na wynajem kolejnych lokali dodaje.



Oprócz Biedronki i Sphinxa na dworcu pojawią się również dwa mniejsze lokale: wypożyczalnia samochodów Express oraz zakłady bukmacherskie Fortuna.