DODAJ

Kilkaset nowych stojaków rowerowych we Wrocławiu

Wrocław
Kilkaset nowych stojaków rowerowych
tuWroclaw.com
2012-10-22 13:10:28

Dobiega końca montaż nowych miejsc parkingowych dla wrocławskich rowerzystów. Większość z niespełna 350 stojaków już pojawiła się na ulicach miasta. Urzędnicy podkreślają, że cały czas można zgłaszać wnioski w sprawie kolejnych lokalizacji, gdzie przydałoby się miejsce do zaparkowania "dwóch kółek".

Zgodnie z tym, o czym donosiliśmy w maju, wrocławscy rowerzyści dostaną do swojej dyspozycji blisko 350 nowych stojaków, czyli 700 miejsc parkingowych. Nowe parkingi powstają przede wszystkim w miejscach zgłoszonych przez samych cyklistów.

- Jeszcze nie wszystkie stojaki zostały zamontowane, ale większość już stoi - informuje Artur Wesołowski z sekcji ds. rozwoju ruchu rowerowego we wrocławskim magistracie.

Czterdzieści procent nowych miejsc parkingowych dla rowerów znajdzie się przy szkołach i innych placówkach edukacyjnych, część stanie w ścisłym centrum miasta. Łącznie na ulicach Wrocławia lada dzień pojawi się 349 stojaków rowerowych w 76 miejscach.


Urzędnicy cały czas czekają na zgłoszenia nowych lokalizacji.

- Za pośrednictwem Internetu można nam ciągle zgłosić miejsce, gdzie potrzeba parkingu dla rowerów i po sprawdzeniu dołączymy go do naszej listy - mówi wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki.

W tym roku przybyło w sumie 700 stojaków rowerowych. Koszt obecnej inwestycji to 150 tysięcy złotych.


Autor: tm