DODAJ

Kolejna duża działka na Maślicach idzie pod młotek. Mają tam powstać mieszkania

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-07-18 12:44:37
Urzędnicy szukają kupca na sporą nieruchomość przy alei Śliwowej. Teren, wyceniony na 5,7 mln złotych, ma zostać przeznaczony na zabudowę wielorodzinną.

Wrocławskie Maślice to jedno z najszybciej rozwijających się osiedli w stolicy Dolnego Śląska. Deweloperzy upodobali sobie zwłaszcza rejon alei Śliwowej, gdzie co rusz startują kolejne inwestycje.

Powstało tam osiedle Śliwowa Nova, DewelopART ruszył już z budową budynku Vicolo, na ukończeniu są Parkowe Maślice, z kolei PCG stawia tam Ritmo Park. Przy alei Śliwowej stoi także osiedle domów jednorodzinnych osiedle domów jednorodzinnych Nowe Maślice.

Wszystko wskazuje, że to nie koniec przedsięwzięć deweloperskich w tym rejonie. Wrocławski magistrat właśnie ogłosił bowiem przetarg na sprzedaż kolejnej, dużej działki przy alei Śliwowej, przy zbiegu z ulicą Maślicką

UM Wrocławia


Nieruchomość o powierzchni ponad 17 tys. metrów kwadratowych wyceniono na 5,7 mln złotych. Teren, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a także skwery. Jako przeznaczenie uzupełniające ustalono usługi, terenowe urządzenia sportowe, infrastrukturę drogową i urządzenia infrastruktury technicznej.

Przetarg zaplanowano na 17 października.