DODAJ

Kolejny zieleniec na Nadodrzu wypięknieje

Wrocław
Kolejny zieleniec na Nadodrzu
tuWroclaw.com
2012-04-13 10:57:32

Skwer przy zbiegu Pomorskiej i Kaszubskiej to trzeci, po placu Strzeleckim i parku Staszica teren zielony na wrocławskim Nadodrzu, który zmienia swoje oblicze. Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi tam remont - po jego zakończeniu w zieleńcu pojawi się m.in. plac zabaw i przestrzeń dla seniorów.

Część skweru będzie przeznaczona dla najmłodszych – specjalnie dla dzieci i młodzieży powstaną tam ścieżki do jazdy na rowerze i rolkach, a także plac zabaw. Pozostała przestrzeń zostanie zagospodarowana z myślą o wrocławskich seniorach. Teren został ogrodzony specjalnym murem – ma to uchronić osoby przebywające na skwerze od hałasu dobiegającego z ulicy.

Przebudowa zieleńca przy ul. Pomorskiej - Kaszubskiej kosztuje 2 mln 135 tys. złotych. Unia Europejska dofinansowuje remont do 1 mln 225 zł.

To niejedyna przestrzeń publiczna na wrocławskim Nadodrzu, która zmienia się swoje oblicze. Zakończył się już trwający blisko 10 miesięcy remont placu Strzeleckiego. Skwer przed kościołem św. Bonifacego odzyskał historyczny, nadany w latach dwudziestych minionego stulecia, podział na trzy sektory.


Remontowany jest obecnie także park Staszica – na obszarze 4 hektarów pojawią się place zabaw (wyłożone miękką nawierzchnią playtop), ławki i specjalne, wydzielone strefy dla psów z pojemnikami na odchody. Znajdzie się tam też tor do jazdy na rolkach, wieża linowa i siłownia terenowa. Pogramy tam w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę, a dla starszych osób przygotowany zostanie placyk ze stolikami, gdzie będzie można zagrać w szachy lub odpocząć w cieniu drzew.

Ważnym elementem wyremontowanego parku będzie zabytkowa fontanna, obecnie bardzo zniszczona, która ma odzyskać swój blask. Cały park będzie ogrodzony, a bezpieczeństwo ma zapewnić monitoring.

Prace budowlane w parku Staszica już trwają – robotnicy skuwają chodniki, usuwają stare kosze na śmieci, ławki i inne elementy infrastruktury. Zaczęła się też wycinka zieleni i prace pielęgnacyjne. Remont pochłonie 6 mln złotych i ma się skończyć jesienią bieżącego roku.

Wszystkie remonty terenów zielonych na Nadodrzu dofinansowywane są z pieniędzy unijnych.
Autor: tm