Firma Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o., mająca na swoim koncie kilka osiedli, planuje inwestycję hotelowo-usługową na Strachowicach.
Inwestor złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę czterech budynków hotelowo-usługowych przy ulicy Zarembowicza, niedaleko zbiegu z Rdestową. Przedsięwzięcie ma powstać na działkach nr 27/8 praz 28/3, o łącznej powierzchni ponad 1,1 ha.
UM Wrocławia
Za projekt architektoniczny odpowiada Marcin Dziewoński z Pracowni Projektowej Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Przygotowali już koncepcję osiedla Jutrzenka na Klecinie dla firmy Ancona Development Sp. z o.o. O tej inwestycji pisaliśmy w lipcu.
Przy ul. Jutrzenki powstanie w ramach pierwszego etapu inwestycji 108 mieszkań, od kawalerek do sześciopokojowych, o powierzchni od 36 do 115 mkw. Projekt jest inspirowany elementami architektury skandynawskiej.
mat. inwestora
– Elewacja będzie utrzymana w lekkich i jasnych kolorach – bielach, beżach i szarościach. Inwestycję charakteryzują także funkcjonalne układy oraz ponadstandardowa jakość materiałów. Dotyczy to także designu i wykończenia części wspólnych – zapowiada deweloper.
Na terenie osiedla ma pojawić się zieleniec, alejki otoczone kwiatami, krzewami i drzewami, a także stylowe, współgrające z architekturą budynków ławki. Infrastrukturę stanowić będą również plac zabaw dla dzieci czy wydzielone miejsca parkingowe (podziemne i naziemne). Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się w II kwartale 2019 roku.
mat. inwestora
REKLAMA
Biura, produkcja albo hotele
Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. prezentuje wspomniane działki w swojej ofercie gruntów sprzedażowych i przedstawia na stronie szczegóły planu miejscowego. Maksymalna powierzchnia inwestycji może wynieść 22 352 mkw., przy czym na zabudowę inwestor może przeznaczyć najwyżej 4 470 mkw., na tereny zielone co najmniej 1674,4 mkw. (minimum 15 procent pow. nieruchomości), a na komunikację i parkingi 5029 mkw.
MPZP przewiduje utworzenie w tym miejscu obiektów aktywności gospodarczej typu 2, czyli m.in. biur, produkcji, gastronomii i handlu detalicznego małopowierzchniowego. Do tego mogą tam powstać budynki hotelowe oraz kongresowe i konferencyjne.
Maksymalna liczba kondygnacji wynosi pięć. Budynki nie mogą być wyższe niż 20 m. Dla biur i obiektów kongresowych i konferencyjnych powinny powstać trzy miejsca parkingowe na 100 mkw. pow. użytkowej, a w przypadku budynków hotelowych – sześć miejsc na dziesięć pokoi.
Kolejny hotel blisko lotniska
Warszawska firma Celid chce zainwestować we Wrocławiu. Pierwsze sygnały o tej inwestycji pojawiły się pod koniec lutego. Wówczas złożyła wniosek o pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Rdestowej i Granicznej hotelu o kubaturze blisko 11 tys. metrów sześciennych. Dwukrotnie uzupełniała dokumentację, by w połowie maja go wycofać. Obiekt miał powstać na działkach nr 13/6, 13/7 i 12/5, o łącznej powierzchni ponad 6 tys. mkw. Na trzeciej z nich, przy ul. Rdestowej 22, znajduje się lotniskowy parking.
Firma Celid, zajmująca się aranżacją i projektowaniem wnętrz oraz kompleksowym wykańczaniem mieszkań, biur i hoteli, złożyła 18 października kolejny wniosek o pozwolenie na budowę. Tym razem hotel o kubaturze ponad 18 tys. metrów sześciennych ma powstać wyłącznie na działce nr 13/6. Inwestor otrzymał pozytywną decyzję 13 grudnia. Za projekt odpowiada Andrzej Konieczny, właściciel Architektonicznej Pracowni Projektowej Akcent.
UM Wrocławia