Wrocław: Lokum Deweloper planuje inwestycję hotelową na Muchoborze Wielkimfot. investphoto.pl

Wrocław: Lokum Deweloper planuje inwestycję hotelową na Muchoborze Wielkim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Niedaleko zbiegu ulic Awicenny i Stanisławowskiej mają stanąć budynki hotelowe. Budowę poprzedzą wyburzenia, na które deweloper otrzymał już zgodę.
Spółka Olczyk Lokum 3, zależna od Lokum Deweloper S.A., złożyła 24 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków hotelowych wraz z lokalami usługowo-biurowymi przy ul. Awicenny. Staną na działkach nr 10/3, 10/4, 10/10 oraz 10/13, o łącznej powierzchni ponad 2,4 ha. Deweloper jest wciąż w trakcie przygotowywania inwestycji i nie udziela żadnych informacji.
Za projekt odpowiada pracownia AD Architekci. Współpracowała już z Lokum Deweloper m.in. przy osiedlu Lokum Victoria.
UM Wrocławia

Najpierw wyburzenia

Spółka Olczyk Lokum 3, złożyła 19 lutego wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku socjalno-usługowego, garaży z częścią warsztatową, pozostałości wiaty magazynowej, stalowego i ceglanego wygrodzenia oraz utwardzonych betonowych dróg i placów. Przedsięwzięcie dotyczy działek nr 10/1, 10/3, 10/4, 10/5, 10/7, 10/10, 10/12 oraz 10/13. Ich powierzchnia wynosi ponad 4,6 ha. Inwestor otrzymał zgodę 22 marca.
REKLAMA
fot. investphoto.pl

Wrocławski deweloper rozszerza działalność

Wylicytował za prawie 30 mln zł netto zabudowaną nieruchomość przy ul. Robotniczej. Posiada też w bliskim sąsiedztwie ponad 5 ha terenu przy ul. Góralskiej.
Do tego wybuduje ponad 1 300 lokali na terenie giełdy samochodowej przy ul. Gnieźnieńskiej.

Na osiedlu powstanie więcej mieszkań

Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego mogą się spodziewać nie tylko nowych inwestycji hotelowych, ale i mieszkaniowych. Budynki wielorodzinne i wille powstaną m.in. przy ul. Buczacka, Melchiora Wańkowicza i Trawowej. O tych przedsięwzięciach informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA