DODAJ

Na dawnych terenach PKP powstanie nowe osiedle. Przebudują też zabytkową kotłownię

Wrocław
Na dawnych terenach PKP
Tomasz Matejuk
2017-03-17 13:31:46
Szykuje się duża inwestycja mieszkaniowa pomiędzy ulicą Hubską i Paczkowską. Właśnie rozpoczęła się procedura w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tego przedsięwzięcia. 

Kolejarze kilka lat temu wystawili na sprzedaż nieruchomość przy ulicy Paczkowskiej o łącznej powierzchni 16 453 metrów kwadratowych, zabudowaną wolnostojącym, jednokondygnacyjnym budynkiem, a także wpisanym do rejestru zabytków budynkiem kotłowni.

W wyniku przeprowadzonego przetargu, w czerwcu 2016 roku został podpisany akt notarialny na zbycie prawa użytkowania wieczystego terenów przy ul. Paczkowskiej we Wrocławiu wraz z prawem własności znajdującej się na nich zabudowy, m.in. budynku byłej kotłowni oraz budynku warsztatowego – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP.

Jakub Zazula


Teraz na tych terenach (i na sąsiednich działkach) planowana jest nowa inwestycja. 13 marca 2017 roku we wrocławskim magistracie wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Budowa zespołu budynków mieszkalno-usługowych wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i towarzyszącą infrastrukturą oraz przebudowy, rozbudowy, nadbudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku kotłowni"
.

Inwestycja planowana jest na działkach nr 4/59, 4/62, 4/78, 4/79, 4/80 i 4/81 przy ulicy Hubskiej i Paczkowskiej.

UM Wrocławia


Z wnioskiem o wszczęcie tego postępowania wystąpił pod koniec lutego pełnomocnik wrocławskiej spółki Incepti Development. Ten deweloper ma na koncie budowę osiedla Preludiumosiedla Sonata na Jagodnie, a aktualnie kończy realizację inwestycji Nowy Oporów przy ulicy Awicenny. W planach ma też przedsięwzięcie deweloperskie na Maślicach.