Kampus powstanie na działce przy ul. Królewieckiej na wysokości ul. Mrągowskiej. Inwestorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej skupiające 21 samorządów.
Będzie to centrum edukacyjne dla uczniów zainteresowanych eko-tematyką, którzy będą mogli w nim zamieszkać z opiekunami. W kampusie znajdzie się 120 miejsc noclegowych, a koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 15 milionów złotych. Stowarzyszenie otrzymało od gminy Wrocław niemal 15 tys. m2 gruntu pod tę inwestycję. Oprócz miejsc noclegowych, w budynku kampusu znajdą się również stołówka oraz sale konferencyjne. Wrocławski kampus będzie pełnić też funkcję administracyjną dla całej sieci schronisk na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. W wydzielonej części budynku będą zaś mogli wypoczywać miłośnicy rowerowych wycieczek.
Na terenie Kampusu nie będzie żadnych urządzeń sportowych czy rekreacyjnych. Nie będzie też w nim typowej stołówki. Ośrodek ma korzystać z cateringu zewnętrznego. Jest to spowodowane tym, że nocleg w kampusie ma być jak najtańszy. Ma kosztować około 35 zł za dobę (cena bez wyżywienia).
Budowa kampusu we Wrocławiu rozpocznie się za kilka tygodni. Otwarcie planowane jest przed rozpoczęciem The World Games 2017. Według założeń Stowarzyszenia z noclegów w Kampusie mają skorzystać uczestnicy tej wielkiej sportowej imprezy. Projekt architektoniczny przygotowało wrocławskie biuro architektoniczne Creoproject Bartosz Żmuda.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej ma w planach wybudowanie jeszcze 7 podobnych kampusów na terenie podwrocławskich miejscowości. W sumie miałby kosztować 80 mln zł.Kampusy mają powstać w następujących miejscowościach: Brzeg, Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Przeworno, Trzebnica, Wołów i Żmigród.
Wizualizacje:
Wizualizacje:
REKLAMA
Źródło: Creoproject Bartosz Żmuda