DODAJ

Wrocław: Futuria – PCG zapowiada pierwszą taką inwestycję na Maślicach [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Futuria – PCG
Mariusz Bartodziej
2018-09-19 10:26:45
Wrocławski deweloper, funkcjonujący na lokalnym rynku od 11 lat, planuje kolejną inwestycję na Maślicach. Do swojego portfolio dołączy wyróżniającą się m.in. prywatnym parkiem kieszonkowym, tarasami na dachach i stacją do ładowania pojazdów elektrycznych Futurię. Osiedle powstanie w ciągu dwóch lat.

PCG Sp. z o.o. otrzymał 24 lipca pozwolenie na budowę w sąsiedztwie ul. Maślickiej 150 trzech budynków wielorodzinnych z dwoma garażami podziemnymi. Deweloper wprowadził już inwestycję do sprzedaży. Projekt przygotowała Q2Studio Sp. z o.o. Sp.k.

Futuria powstanie przy nowo projektowanej drodze. W trzech czterokondygnacyjnych obiektach znajdzie się 156 mieszkań – od kawalerek aż po czteropokojowe lokale. Będą dostępne w metrażach od 34 do 81 mkw. Informacje o cenach inwestor udziela w salonie sprzedaży.

Deweloper rozpoczął już budowę inwestycji. Termin oddania osiedla wyznaczył na II kwartał 2020 roku.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Prywatny park, taras na dachu i duże przeszklenia

Forma, kształty, miedziane dodatki wewnątrz klatek schodowych i w przestrzeniach półpublicznych – właśnie to odróżni tę inwestycję od innych osiedli mieszkaniowych na Maślicach – zapowiada deweloper i dodaje, że będzie to "pierwsza taka inwestycja" na tym osiedlu.

Futurię wyróżnią m.in. tarasy na dachach, prywatny park kieszonkowy oraz nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja do ładowania pojazdów elektrycznych. Osiedle będzie zamknięte i monitorowane. Lokale na jego terenie będą charakteryzować się dużymi przeszkleniami. Mieszkańcy skorzystają ze stacji naprawczej dla rowerów. Ponadto będą mieli do dyspozycji naziemne miejsca parkingowe oraz podziemną halę garażową. PCG przygotował dla zainteresowanych możliwość wykończenia "pod klucz" w pakiecie Individual.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Deweloper znany na Maślicach

PCG jest już znany na Maślicach. Wiosną tego roku zrealizował i w pełni sprzedał osiedle Ritmo Park przy alei Śliwowej. W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach znajdują się 102 mieszkania o powierzchni od 39 do 75 mkw.

mat. inwestora


Ten deweloper ponadto intensywnie współpracuje z lokalną społecznością i Radą Osiedla Maślice. Przejawem tego jest m.in. udział w "okrągłym stole", czyli spotkaniu osiedlowych radnych, urzędników i inwestorów. O szczegółach tego wydarzenia pisaliśmy w kwietniu.

PCG zaangażował się także w obchody 90-lecia przyłączenia Maślic do Wrocławia. Sfinansował krasnala Maślarza, zachęcając przy tym mieszkańców do aktywności fizycznej. Mieli pokonać dwa symboliczne dystanse – przebiec w sumie 1928 km i przejechać na rowerze 2018 km.

Wrocławski deweloper pomaga także w promocji projektów z Maślic zgłaszanych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ponadto z jego inicjatywy powstał projekt rewitalizacji parku Rędzińskiego, znajdującego się w rejonie al. Śliwowej i ul. Rędzińskiej.