DODAJ

Na Przedmieściu Oławskim stanie kompleks biurowy. Jest zgoda na budowę

Biura / Wrocław
Na Przedmieściu Oławskim stanie
Tomasz Matejuk
2017-04-25 14:47:47
Wrocławski Archicom ma już pozwolenie na budowę kompleksu biurowo-usługowego tuż przy placu Wróblewskiego, w miejscu dawnego dzikiego targowiska.

Jak donosiliśmy pod koniec zeszłego roku, Archicom złożył w sumie dwa wnioski o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego. Pierwszy dotyczył nieruchomości przy ulicy Traugutta 47-55, drugi  sąsiedniego terenu przy ulicy Traugutta 43-45.

W połowie kwietnia deweloper otrzymał zgodę na budowę obu obiektów. Projekt przygotowuje własne biuro architektoniczne Archicomu.

Nieruchomość przy zbiegu ulicy Traugutta i Pułaskiego, na której powstanie kompleks biurowy, Archicom kupił w połowie maja zeszłego rokuWrocławski deweloper za działkę zapłacił nieco ponad 33 mln złotych. Powstaną tam budynki biurowo-usługowe o łącznej powierzchni najmu około 24 tys. metrów kwadratowych.

fot. investphoto.pl


Teren wcześniej należał do Zakładów Przemysłu Odzieżowego "Otis", właściciela m.in. budynku Kameleona czy wielopoziomowego parkingu przy ul. Szewskiej, który w maju 2011 roku kupił tę działkę od miasta za prawie 14,5 mln złotych.

Poprzedni właściciel też chciał tam stawiać obiekt biurowo-usługowy. Na początku 2013 roku "Otis" ogłosił konkurs na projekt biurowca, który miał tam powstać. Wygrała go pracowania APA Hubka, która zaprojektowała kompleks Otis Office Center, składający się z dwóch budynków o łącznej powierzchni niemal 40 tys. metrów kwadratowych. 

fot. alsen strasse 67


Inwestycja, wedle pierwotnych zapowiedzi, miała być gotowa w 2015 roku. Jej budowa nigdy jednak nie ruszyła.

Kolejna inwestycja biurowa Archicomu

Kompleks tuż przy placu Wróblewskiego będzie kolejną inwestycją biurową tego dewelopera. 

Aktualnie Archicom buduje Club House, czyli kameralny biurowiec tuż przy Ogrodach Hallera.

Nowy obiekt stwarza interesujące perspektywy zarówno dla większych firm, jak i mniejszych usługodawców. Dogodna komunikacja nieruchomości oraz łatwa w aranżacji przestrzeń biurowa sprawiają, że to dobry wybór zarówno dla doświadczonych przedsiębiorców, jak i dla start-upów – tłumaczy Tomasz Sujak, członek zarządu Archicomu.

Materiały inwestora


Z kolei przy ulicy Strzegomskiej stoją już pierwsze budynki West Forum, czyli kompleksu, w którym docelowo może powstać nawet 8 biurowców o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 80 tys. metrów kwadratowych.