DODAJ

Nagroda dla Patio House w XII edycji konkursu „Budowa Roku”

Mieszkania i domy / Wrocław
Nagroda dla Patio House
Kajtman
2016-09-20 16:45:18
Zbudowany przez Vantage Development budynek wielorodzinny Patio House zajął III miejsce w konkursie PZITB „Budowa Roku”. Ten czteropiętrowy, kameralny obiekt zbudowany na wrocławskich Pilczycach charakteryzuje wewnętrzne patio, od którego wywodzi się nazwa inwestycji. Patio zapewnia mieszkańcom poczucie spokoju i prywatności, zachęca do sąsiedzkich spotkań.

Patio House jest eleganckie, minimalistyczne w formie, z elewacją utrzymaną w nowoczesnej kolorystyce – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development. – To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby mieszkać w otoczonym zielenią miejscu budynek powstaje, bowiem w pobliżu dwóch parków – Pilczyckiego i Zachodniego oraz stawu, a jednocześnie móc błyskawicznie i bezproblemowo dostać się do centrum miasta – dodaje Edward Laufer.

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Konkurs „Budowa Roku” to przegląd i ocena inwestycji zrealizowanych na Dolnym Śląsku. Do finału trafiają najciekawsze obiekty mieszkalne, przemysłowe i użyteczności publicznej. Nagrodzone inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych. 

Intrygujące kształtowanie naszej przestrzeni jest zadaniem złożonym, wymagającym od twórców wizji i najwyższych kompetencji – mówi Janusz Superson, przewodniczący Oddziału Wrocławskiego PZITB. – Nagrodzone obiekty to ślady pozostawione w otaczającej nas przestrzeni, przyciągające uwagę społeczeństwa, zachwycające rozwiązaniami architektonicznymi i konstrukcyjnymi, będące materialnym świadectwem kompetencji dolnośląskich inżynierów, architektów i inwestorów – dodaje Janusz Superson.

W XII edycji komisja konkursu nie przyznała I nagrody w kategorii Budownictwo Mieszkaniowe.

Nagrodzony budynek Patio House znajduje się przy ulicy Bednarskiej 19 we Wrocławiu.

Inwestor: Vantage Development SA
Wykonawca: Firma Budowlana Marek Antczak Sp. z o.o.
Projekt: Maciej Majewski Architektura