DODAJ

Naprzeciwko Angel River stanie kolejny budynek. Zaprojektuje go pracownia z Londynu

Mieszkania i domy / Wrocław
Naprzeciwko Angel River stanie
Tomasz Matejuk
2017-08-22 11:08:42
Inwestor, który aktualnie buduje apartamentowce Angel River, już szykuje się do kolejnego przedsięwzięcia na Przedmieściu Oławskim. Stanie tam budynek mieszkalno-usługowy, który zaprojektuje londyńskie biuro architektoniczne.

Przypomnijmy, budowa Angel River ruszyła pod koniec zeszłego roku. W ramach tej inwestycji, przy ulicy Walońskiej 15-19 rosną dwa budynki apartamentowe  jeden dziewięciopiętrowy, drugi – siedemnastopiętrowy, którego wysokość wyniesie prawie 55 metrów. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

To kolejne przedsięwzięcie deweloperskie Angel Poland Group we Wrocławiu, m.in. po Centrum Seniora Angel Care oraz wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław.

Materiały inwestora


Będzie kolejny budynek

Już kilka miesięcy temu przedstawiciele inwestora zapowiadali, że Angel River to nie będzie ich ostatnia inwestycja na Przedmieściu Oławskim.

– Działki od strony ulicy Traugutta są własnością spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Angel Poland. Projekty są na etapie prac studialnych i koncepcyjnych – mówiła w wywiadzie dla naszego portalu Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

I rzeczywiście, jak udało nam się dowiedzieć, inwestor szykuje się do kolejnego przedsięwzięcia w tej okolicy.

– Przygotowujemy się do nowej inwestycji mieszkaniowo-usługowej w centrum Wrocławia, na działce zlokalizowanej naprzeciwko Angel River, u zbiegu ul. Traugutta i Walońskiej. Rozpoczynamy prace projektowe dotyczące zabudowy. Wybraliśmy studio projektowe – EPR Architects z Londynu – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group.

Apartamentowiec pomieści około 370 mieszkań o różnych metrażach oraz ponad 1 500 metrów kwadratowych powierzchni usługowej. Według założeń bryła budynku będzie się obniżała kaskadowo – od 9 do 6 pięter od strony ul. Traugutta.