DODAJ

Nareszcie! Wiemy, jak będzie wyglądał biurowiec Nowy Targ [WIZUALIZACJE]

Biura / Wrocław
Nareszcie! Wiemy, jak będzie
Tomasz Matejuk
2017-06-26 09:55:11
Skanska rozpoczęła budowę biurowca Nowy Targ. Budynek, zaprojektowany przez pracownię Zbigniewa Maćkowa, ma być otwarty na mieszkańców.

Liczący 7 kondygnacji naziemnych Nowy Targ dostarczy około 22 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, gdzie będzie mogło pracować nawet 2,5 tysiąca specjalistów. 

Przedstawiciele Skanskiej tłumaczą, że budynek został zaprojektowany tak, aby zapraszać do środka nie tylko pracowników, ale także mieszkańców i przechodniów. Na parterze powstaną kawiarnie i lokale usługowe otwarte na ulicę Świętej Katarzyny oraz plac Nowy Targ. 

– Nasz projekt będzie komfortowym miejscem do pracy, bardzo dobrze wpisującym się w potencjał i możliwości płynące z lokalizacji w samym centrum miasta. Tworząc tę nowoczesną inwestycję biurową chcemy wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie z Wrocławia i innych miast, gdzie zawsze szukamy możliwości dialogu z przestrzenią wokół budynku biurowego. W tym przypadku będzie to wyjątkowa przestrzeń, gdzie połączą się dwa światy: ten historyczny z współczesnym. Kiedyś mieszkańcy spotykali się tutaj na targowisku, dzisiaj będzie to miejsce, w którym zadomowi się biznes, po godzinach zapraszając do wspólnego spędzania czasu. Będzie to Nowy Targ w nowoczesnej odsłonie  mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. 

mat. inwestora


Jak podkreśla inwestor, budynek Nowy Targ to również przykład nowoczesnej i przyciągającej uwagę architektury, którą będzie można podziwiać w drodze na Stare Miasto. Na ostatnich piętrach inwestycji znajdą się tarasy z widokiem na panoramę miasta.  

 Chcieliśmy, aby budynek wyróżniał się wielkomiejską architekturą o dobrej, dostosowanej do otoczenia skali, co jest niezwykle istotne w tak wymagającej lokalizacji. Mamy nadzieję, że żywe partery, pełne sklepów i usług dostępnych dla mieszkańców również po godzinach pracy biur, wpłyną na ożywienie przestrzeni publicznych wokół obiektu. Staraliśmy się stworzyć model biurowca, który daje coś miastu – mówi Zbigniew Maćków, główny projektant inwestycji, Maćków Pracownia Projektowa. 

>Przeczytaj, co o nowym biurowcu Zbigniew Maćków mówił w wywiadzie dla InvestMap.pl

Nowy Targ, zapewnia Skanska, jest budowany w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat "Obiekt bez Barier". Oznacza to, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim.

Biurowiec zostanie oddany do dyspozycji najemców na przełomie II i III kwartału 2019 roku. 

Nowy Targ kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia najmu budynku: 22 000 mkw.
  • Projekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne.
  • Budynek dostarczy 188 miejsc parkingowych.
  • Zakończenie budowy: 2-3 kw. 2019 r.
  • Projekt otrzyma certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności: "Obiekt bez Barier".
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa.