DODAJ

Nie wiadomo, czy rząd da pieniądze na kryty basen we Wrocławiu

Sport i rekreacja / Wrocław
Nie wiadomo, czy rząd
tuWroclaw.com
2012-01-23 15:26:05

Minister Joanna Mucha nie potwierdziła deklaracji Adama Giersza w sprawie dofinansowania z budżetu państwa budowy basenu krytego na Polach Marsowych. Były minister sportu obiecywał, że jeśli Wrocław wygra rywalizację o organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r., rząd pokryje częściowo koszty budowy pływalni.

Deklaracja o wsparciu przez rząd budowy basenu padła z ust ówczesnego ministra sportu w lipcu ubiegłego roku. Była to część tzw. „pełnego wsparcie dla kandydatury Wrocławia w staraniach o The World Games w 2017 roku” - rządowe gwarancje w trakcie procesie ubiegania się o prawa do organizacji tej imprezy są niezbędne. Pięćdziesięciometrowy basen miałby powstać na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim, w miejscu nieistniejącej już pływalni odkrytej.

Przebywająca we Wrocławiu obecna minister sportu Joanna Mucha nie zagwarantowała stuprocentowej realizacji tej obietnicy.

- Nie musimy śpieszyć się z decyzjami. Pamiętajmy, że zmagamy się obecnie z kryzysem. Wierzę, że znajdziemy takie rozwiązanie, które nie nadwyręży zbyt mocno budżetu państwa – mówi minister Mucha.


Wrocław najprawdopodobniej nie będzie starał się o dofinansowanie budowy basenu ze środków przeznaczonych na wieloletnie programy rządowe, tylko będzie aplikował w ramach zwykłych programów.

- Jestem przekonana, że aplikacja, którą złoży Wrocław będzie jak najbardziej poprawna i nie będzie z nią żadnych problemów. Ale wolę mniej obiecać, a więcej zrobić – dodaje Joanna Mucha.

Powołano już specjalny zespół, który zajmie się przygotowaniami Wrocławia do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. W jego skład weszli zarówno przedstawiciele ministerstwa, jak i urzędnicy z wrocławskiego magistratu.
Autor: Tomek Matejuk