DODAJ

Nowe osiedle powstanie tuż przy Parku Brochowskim

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowe osiedle powstanie tuż
Mariusz Bartodziej
2017-11-01 18:34:18
Inwestorem jest spółka celowa Brochów Park Sp. z o.o. Prezes jej zarządu pełni tę funkcję również w innych firmach, w tym w Pułaskiego Park Sp. z o.o., która zrealizowała zespół budynków wielorodzinnych na Przedmieściu Oławskim.

Spółka złożyła 18 października wniosek o pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych i jednego lokalu usługowego przy ulicy Centralnej na wrocławskim Brochowie. Inwestycja będzie zlokalizowana na prywatnej działce nr 20, o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Sąsiednie nieruchomości są własnością własnością gminy. Tuż obok, po zachodniej stronie, znajduje się Park Brochowski.

UM Wrocławia


Za projekt architektoniczny odpowiada Małgorzata Kiestrzyń z Proexbud Wrocław Sp. z o.o. Ta firma zaprojektowała również budynek mieszkalno-usługowy Pułaskiego Park przy ulicy Komuny Paryskiej 56. Został oddany do użytku w 2015 roku. Znajduje się w nim 48 mieszkań i 6 lokali usługowych.

Drugim etapem tej inwestycji są MINI apartamenty. W budynku znajdą się 54 lokale, z których każdy będzie składać się z od dwóch do czterech niezależnych apartamentów. Mieszkańcy będą mogli korzystać również z recepcji, pralni, pomieszczeń szkoleniowo-konferencyjnych, sauny i jacuzzi. Inwestorem jest spółka, w której prezesem zarządu jest osoba stojąca na czele Brochów Park Sp. z o.o.

fot. alsen strasse 67


Mieszkań na Brochowie przybywa


Prywatny inwestor złożył 13 września dwa wnioski o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym na działkach nr 31/5 i 31/6 o łącznej powierzchni ponad 2300 mkw. Znajdują się przy połączeniu ulic Polnej i Nepalskiej. Oddziela je nieruchomość o nr 31/4, będąca własnością gminy.

UM Wrocławia


Za projekt odpowiada Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro-Art Konopka S.c. Na swoim koncie mają już przygotowanie m.in. budynku wielorodzinnego Vicolo firmy DewelopART Sp. z o.o Sp.k., Paryski Zakątek Arkopu Deweloper oraz Apartamenty Innova II i III, gdzie inwestorem jest Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o. Pracownia na swojej stronie opublikowała również wizualizacje zespołu dwóch budynków wielorodzinnych przy ul. Polnej na Brochowie.

materiały projektanta


Mieszkania powstaną również przy ulicy Chińskiej. Jak pisaliśmy pod koniec września, Zbigniew Maćków poinformował Radę Osiedla, że jego biuro zakupiło od miasta dawną remizę strażacką przy ul. Chińskiej 5a. Po rewitalizacji znajdą się w niej mieszkania dla par pod wynajem. Będą miały do dyspozycji ogród, a w dolnej części budynku – część wspólną.

Budynek jest aktualnie zabezpieczony, zostało naprawione poszycie dachu, który miał dziurę metr na metr. W piwnicy lała się woda, ponieważ pękła rura i przyłącze wody, którego nikt nie kontrolował. Oczyszczono również śmieci i stare, gnijące meble, zabezpieczono wszystkie otwory i nowe zamki, oraz ogrodzono i wywieszono tabliczki ostrzegawcze. W tej chwili porządkowane są tereny zielone i śmieci – informuje RO.

fot. investphoto.pl


Pierwsze dwa mieszkania znajdą się w wyremontowanej wieży. Prace mają ruszyć późną jesienią bądź wczesną zimą i potrwają najdłużej rok. Przybudówka do piekarni zostanie zburzona. Aktualny plan przewiduje odzyskanie oryginalnego wejścia.

fot. investphoto.pl