DODAJ

Nowy kryty basen w Leśnicy i nowy park ekologiczny na Stabłowicach?

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-11-23 23:18:31
Przez całe tegoroczne wakacje a także w czasie festynów i imprez w leśnickim Zamku, zbierane były podpisy mieszkańców Leśnicy, którzy z wielkim zadowoleniem i aprobatą przyjęli pomysł wybudowania nowego krytego basenu przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Eluarda.

Ponad tysiąc do tej pory zebranych podpisów zostało już przekazanych przez Radę Osiedla Leśnica Prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi z prośbą o objęcie osobistym patronatem tej inicjatywy mieszkańców. Rada Osiedla Leśnica nadal zbiera podpisy, które również zostaną przekazane prezydentowi Wrocławia.

Przypomnijmy, że w tej chwili najbliższym dla mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli jest basen przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej na osiedlu Złotniki. Korzystają z niego również uczniowie ze Stabłowic, Pracz Odrzańskich czy Maślic. Stale rozrastająca się Leśnica, w której z roku rok przybywa mieszkańców (wkrótce przybędzie kilkaset nowych mieszkań na budowanym nowym osiedlu TBS przy ul. Dolnobrzeskiej) wręcz potrzebuje krytego basenu i stąd inicjatywa realizacji takiej inwestycji wysunięta przez Radę Osiedla Leśnica.

Większe szanse na szybką realizację ma pomysł utworzenia nowego, ekologicznego parku na Stabłowicach. Jest to wspólny pomysł Fundacji Ekorozwoju FER i Zarządu Zieleni Miejskiej. Nowy park miałby powstać na działkach pomiędzy ulicami: Jeleniogórską, Starogajową i Kruszczową. Planowane są spotkania z mieszkańcami, którzy w zamyśle pomysłodawców mają być współtwórcami nowego ekologicznego parku. Na przykład w jednej z jego części każdy będzie mógł posadzić swoje drzewo. 

Ze względu na niższe koszta realizacji niż budowa nowego, krytego basenu w Leśnicy, ta inwestycja ma szansę na szybszą realizację. Nowy park idealnie wpisuje się też w starania Wrocławia o miano Zielonej Stolicy Europy w 2019 roku.