Kąty Wrocławskie: Kryty basen za prawie 5 mln zł otwarty

Kąty Wrocławskie: Kryty basen za prawie 5 mln zł otwarty

REKLAMA
7 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowego, krytego basenu w Kątach Wrocławskich. Pływalnia znajduje się na przy Szkole Podstawowej nr 1.
Inwestycja obejmowała budowę niecki basenowej o wymiarach 16,67x8,8 m przy zmiennej głębokości od 0,9 do 1,35. Podzielona jest na cztery tory z możliwością oddania skoku do wody ze stopnia zlokalizowanego na każdym torze. Oprócz tego w obiekcie znajduje się także jacuzzi i saunarium z sauną sucha i łaźnią parową. Znajdują się tam także pomieszczenia dla ratowników oraz szatnie i przebieralnie. Inwestycja była etapowana. 
W I etapie powstał nowy łącznik ze szkołą, który był potrzebny już na wrzesień, bo znajdują się tam pomieszczenia lekcyjne. W pomieszczeniach łącznika znajduje się sala komputerowa i językowa. W II etapie zbudowany został parking na 54 miejsca, w tym 2 miejsca na autobus i jedno dla osób niepełnosprawnych. W III – ostatnim etapie do użytku został oddany kryty basen.
REKLAMA
Budowa krytej pływalni typu delfinek przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich otrzymała dwa dofinansowania: 1 563 200 zł ze środków Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej oraz 1 250 000 zł ze środków Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Budowy Małych Przyszkolnych Pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek".
Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 4 784 000 zł.
Do końca roku tego basen będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców. Zainteresowane osoby będą mogły z niego skorzystać za darmo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA