DODAJ

O wrocławskich firmach można poczytać na całym świecie

Wrocław
O wrocławskich firmach można
tuWroclaw.com
2012-06-18 14:12:46

Foldery o jedenastu wrocławskich firmach trafiły do wszystkich polskich ambasad. To kolejny ruch w ramach programu Polski Czempion, prowadzonego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, który ma pomóc polskim przedsiębiorcom w globalnej ekspansji. Niedawno do programu dołączyły miasta i regiony z całego kraju.

W folderach znajdziemy prezentacje jedenastu polskich firm z głównymi siedzibami we Wrocławiu, które stale prowadzą rekrutację nowych pracowników. Foldery wydrukowano w wersji polsko- i anglojęzycznej i dzięki współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Gospodarki trafiły one do wszystkich ambasad RP.

- Foldery mają na celu przybliżenie czytelnikom międzynarodowych historii sukcesu firm założonych i zarządzanych z Wrocławia. Wersja angielska trafiła m.in. do ambasad RP na całym świecie i ma pomagać w promocji Wrocławia jako przyjaznego miejsca do rozwoju biznesu oraz wzmacniać wizerunek firm w nim obecnych – mówi Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.


Przedsiębiorstwa, których opisy można znaleźć w folderach, mają potencjał by stać się globalnymi firmami – w tych działaniach ma im właśnie pomóc Polski Czempion. Cały program ruszył w 2011 roku.

- Chcemy pokazać potencjał miasta także poprzez firmy, które rozwijają się w nim od samego początku i osiągają nie tylko ogólnopolskie, ale i międzynarodowe sukcesy. Wielu inwestorów badając miasta jako potencjalne miejsce do rozpoczęcia nowego biznesu analizuje stan i potencjał rodzimych przedsiębiorstw. Chcemy także przybliżyć możliwości rozwoju kariery w siedzibach głównych wielkich firm, które znajdują się we Wrocławiu. Praca w międzynarodowych zespołach, obsługa kilkunastu zagranicznych rynków stała się także możliwa w polskich przedsiębiorstwach. Takie możliwości daje nie tylko Warszawa, ale także Wrocław – dodaje Dariusz Ostrowski.

Przypomnijmy, że w maju sześć województw i sześć polskich miast dołączyło do wymyślonego we Wrocławiu programu. Całość koordynuje firma PwC, a partnerem strategicznym przedsięwzięcia została Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- Chcemy, żeby program Polski Czempion wyznaczał nowe standardy w promocji i wspieraniu polskich firm o międzynarodowym zasięgu. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi miastami, które planują uruchomienie podobnych programów u siebie – podkreśla Dariusz Ostrowski, prezes ARAW.

Dziś w ramach programu Polski Czempion wsparcie Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej otrzymują takie firmy jak: AB, Clarena, Hasco-Lek, Koelner, Kruk, Impel, REC Global, Selena, TelForceOne, Toya oraz Xantus. Każde z wymienionych przedsiębiorstw jest aktywne na rynkach międzynarodowych.

Więcej szczegółów o Polskim Czempionie można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej programu i na Facebooku.
Autor: Tomek Matejuk