DODAJ

Parafialna idzie do remontu. Pod koniec maja zamkną ulicę

Drogi i mosty / Wrocław
Parafialna idzie do remontu.
Tomasz Matejuk
2017-05-23 10:36:32
Ulica Parafialna – na styku wrocławskich Wojszyc i Ołtaszyna – przejdzie przebudowę. Powstanie tam m.in. nowa jezdnia, chodniki i ścieżki rowerowe. Pod koniec maja droga zostanie zamknięta.

Od 28 maja 2017 roku planowane jest wyłączenie z ruchu ulicy Parafialnej na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Strachowskiego, Kutrzeby i Kurpiów a skrzyżowaniem z ul. Grota Roweckiego. Objazd w obu kierunkach ulicami Kurpiów i Grota Roweckiego. Na potrzeby objazdu dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. Dodatkowo nowa sygnalizacja świetlna ma kierować ruchem na skrzyżowaniu Kurpiów i Grota Roweckiego – informują przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji.

UM Wrocławia


Trasą objazdu będą kursowały także autobusy 112 i 612. 

Dojazd do posesji przy ul. Parafialnej ma być organizowany przez plac budowy, a ponadto dla ułatwienia obsługi Parafialnej przebudowana zostaje ul. Świt – dodają urzędnicy.

UM Wrocławia


W ramach całej inwestycji, do przebudowy pójdzie jezdnia o długości około 1150 metrów, powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe, a także przejścia dla pieszych z azylami, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe LED, mała architektura, zatoki autobusowe, miejsca postojowe dla aut osobowych i zieleń oraz – przy współpracy z MPWiK – nowa sieć wodociągowa. 

Przebudowa ulicy Parafialnej to część większej inwestycji drogowej na Ołtaszynie, obejmującej także remonty ulicy Pawiej i Pszczelarskiej. Całe przedsięwzięcie realizuje Bickhardt Bau Polska, z którym w zeszłym roku spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę opiewającą na ponad 5,7 mln złotych.