DODAJ

Ponad 26 mln zł za działkę przy Karkonoskiej. Powstanie tam 520 apartamentów

Wrocław
Ponad 26 mln zł
Tomasz Matejuk
2017-04-28 10:48:22
Archicom sfinalizował transakcję zakupu gruntu o powierzchni 2,45 hektara na Krzykach, przy zbiegu ulicy Przyjaźni i alei Karkonoskiej. Deweloper zapłacił za nieruchomość 26,6 mln złotych. Ma tam powstać około 520 apartamentów. 

O kupnie przez Archicom działki na Krzykach donosiliśmy już w listopadzie zeszłego roku. Chodzi o grunt przy alei Karkonoskiej, pomiędzy osiedlem Belvedere Park a salonami samochodowymi. Teraz transakcja została sfinalizowana.

Sfinalizowanie zakupu działki w prestiżowej lokalizacji na Krzykach to element realizacji naszej strategii zabezpieczenia gruntów w najbardziej atrakcyjnych miejscach we Wrocławiu. Posiadany przez nas bank ziemi umożliwia budowę prawie 4,5 tys. mieszkań, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mogli umocnić pozycję lidera wrocławskiego rynku – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Grupy Archicom. 

Bliskość terenów rekreacyjnych w połączeniu z lokalizacją przy jednej z reprezentacyjnej alei Wrocławia to doskonałe warunki dla inwestycji z segmentu premium. Liczymy na równie duże zainteresowanie klientów, co w przypadku innych naszych inwestycji apartamentowych: River Point na Kępie Mieszczańskiej i Ogrodów Hallera w willowej okolicy Borka – dodaje.

Jakub Zazula


Inwestycja zostanie zaprojektowana przez autorskie Studio Projektowe Archicom. Kompleks apartamentowy ma wyróżniać się atrakcyjną architekturą i wysokim standardem wykończenia. 
 
To jedna z ostatnich działek na Krzykach, które oprócz dużej powierzchni charakteryzują się także doskonałą komunikacją z centrum – komentuje Piotr Śliwka, dyrektor zarządzający Poland Sotheby's International Realty. 

W ofercie znajdzie się około 520 apartamentów o zróżnicowanych metrażach. Generalnym wykonawstwem inwestycji zajmie się spółka wchodząca w skład Grupy Archicom – Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.
 
Zakup gruntu finansowany jest częściowo z wpływów z emisji akcji serii E przeprowadzonej w marcu 2016 r. oraz częściowo z wpływów z emisji obligacji serii M2/2017 przeprowadzonej w marcu 2017 roku.

Źródło: materiały prasowe