DODAJ

Powstanie nowe osiedle na Psim Polu

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-10-26 17:25:59
Znany wrocławski deweloper PBO DACH BUD planuje kolejną nową inwestycję mieszkaniową w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem ten deweloper zainwestuje na wrocławskim Psim Polu, na ulicy Kiełczowskiej, na działce Kiełczowska nr 36. Łączna kubatura budynków to 35812 m3. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

Za projekt architektoniczny nowej inwestycji mieszkaniowej DACH BUD-u odpowiedzialny jest wrocławski architekt Krzysztof Wrzos z Architektonicznego Biura Projektów ATUT2. Architekt ten jest autorem innej inwestycji PBO DACH BUD – niedawno oddanej do użytkowania – inwestycji na ulicy Lotniczej.

O deweloperze:

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH BUD funkcjonuje na wrocławskim rynku nieruchomości nieprzerwanie od czerwca 1986 roku pod przewodnictwem Jana Chorostkowskiego – właściciela firmy, długoletniego praktyka budowlanego, autora wielu publikacji z dziedziny budownictwa, dziś prezesa zarządu.

Początkowo podstawową działalnością firmy było wykonawstwo drobnych prac remontowo-budowlanych. Na początku lat 90-tych DACH BUD dynamicznie wkroczył na wrocławski rynek budownictwa mieszkaniowego, realizując z powodzeniem, jeden po drugim, zespoły mieszkalno-usługowe zlokalizowane w atrakcyjnych i prestiżowych miejscach we Wrocławiu. W efekcie tych przedsięwzięć, Jan Chorostkowski wykreował PBO DACH BUD, małe przedsiębiorstwo budowlane na jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm deweloperskich na Dolnym Śląsku. W roku 1996 został odznaczony złotą odznaką Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa "Zasłużony dla Budownictwa i Materiałów Budowlanych".

Na ugruntowaną ponad 30-letnią działalność firmy jako wrocławskiego dewelopera składa się:
  • 6 469 oddanych mieszkań 1,2,3,4-pokojowych,
  • 87 domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej lub bliźniaczej,
  • 3 353 miejsc parkingowych w garażach wielostanowiskowych,
  • 276 garaży indywidualnych.